Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saeimas komisija neatbalsta alkohola tirdzniecības aizliegumu benzīntankos

Rīga, 5.jūn., NOZARE.LV. Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija šodien nolēma neatbalstīt deputāta Imanta Parādnieka (VL-TB/LNNK) priekšlikumu grozījumiem Alkoholisko dzērienu aprites likumā, kas aizliegtu alkohola tirdzniecību degvielas uzpildes stacijās.

Parādnieks komisijas sēdē uzsvēra, ka braukšana reibumā ir noziegums. Viņaprāt, alkohols, kas atrodas degvielas uzpildes stacijās, uzrunā autovadītājus: "Vai tu mani neesi aizmirsis nopirkt?" Deputāts arī norādīja, ka lielveikalos degvielu kanniņās nopirkt nevar. Arī degvielas uzpildes stacijās alkohols nav jātirgo.  

Parādnieks gan uzrunas beigās paziņoja, ka, visticamāk, atsauks savu priekšlikumu.

 

Parādnieks pēc komisijas sēdes uzsvēra, ka nav mainījis savus uzskatus. Šodien sabiedrība vēl neesot gatava šādam solim, un, visticamāk, tas būs nākotnes jautājums. Viņš savu pārliecību nav mainījis. Kā piemēru, ka šādas normas var tikt pieņemtas, deputāts minēja Franciju, kur no 2010.gada degvielas uzpildes stacijās alkoholu tirgot esot aizliegts.

 

Kā ziņots, lielākā daļa valdošās koalīcijas politisko spēku neatbalsta ieceri aizliegt tirgot alkoholu degvielas uzpildes stacijās.

 

Šodien komisija atbalstīja Igora Pimenova (SC) ierosinājumu aizliegt alkohola tirdzniecību vietā, kuras ieeja ir tuvāka par 50 metriem no izglītības iestādes ieejas. Par šo ierosinājumu notika viskarstākie strīdi, līdz pat ierosinājumam pārbalsot pieņemto lēmumu.

 

Nozares pārstāvji norādīja uz konkurences ierobežošanu, jo tika paredzēts, ka šis aizliegums attieksies tikai uz jaunām tirdzniecības vietām, bet tām, kas jau darbojas, tirdzniecība ar alkoholu nebūs liegta. Turklāt ierosinājums paredz atļaut izlejamā alkohola tirdzniecību.

 

Komisijas vadītājs Ainars Latkovskis aicināja deputātus trešajam lasījumam nepieņemt tik būtiskus grozījumus, kurus nepieciešams rūpīgi izdiskutēt. Viņš bija pārliecināts, ka, atbalstot šādas normas, Valsts prezidents likumu neizsludināts, bet nosūtīs atpakaļ atkārtotai izskatīšanai.

 

Savukārt deputāts Aleksejs Loskutovs (V) paziņoja, ka atbalsta šo priekšlikumu. Viņš uzskata, ka sabiedrības interesēs "ne to vien var ierobežot". Viņš saskata šajā priekšlikumā pozitīvo - novākt no bērnu acīm vietas, kur tirgo alkoholu. Viņaprāt, veikali ir potenciāli bīstami, jo ne vienmēr tajos ir pietiekami kritiska attieksme pret pircēju vecumu. Turklāt pastāv iespēja, ka pilngadīgie nopērk alkoholu bērniem.

 

Komisija šodien nolēma pārtraukt sēdi un turpināt to rīt.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas