Saeimas komisija pauž vienprātīgu atbalstu Rimšēviča atkārtotai ievēlēšanai Latvijas Bankas prezidenta amatā

Rīga, 30.okt., LETA. Saeimas Budžeta un finanšu komisija otrdien vienbalsīgi atbalstīja līdzšinējā Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča atkārtotu ievēlēšanu šajā amatā.

Komisija lūgs iekļaut šo jautājumu jau ceturtdienas, 1.novembra, Saeimas sēdes darba kārtībā.

 

Rimšēvičs ir vienīgais kandidāts centrālās bankas prezidenta amatam.

 

Rimšēviča pilnvaras Latvijas Bankas prezidenta amatā beidzas šā gada nogalē, bet viņš nolēmis atkārtoti kandidēt uz šo amatu.

 

Visas koalīcijas partijas paudušas atbalstu Rimšēviča kandidatūrai. Koalīcijas partijām parlamentā ir vairākums, tādēļ, visticamāk, Rimšēvičs atkārtoti tiks ievēlēts amatā.

 

Latvijas finanšu sektorā Rimšēviču atrašanos amatā saista ar lata stabilitāti.

 

Intervijā laikraksta "Vesti Segodņa" pielikumam "Delovije Vesti" AS "Parex banka" meitasuzņēmuma, aktīvu pārvaldīšanas kompānijas "Parex Asset Management" (PAM) prezidents Roberts Idelsons uzsver, ka visaugstākais lata devalvācijas risks bija septembrī un patlaban tas samazinās.

 

Idelsons atzīst, ka tehniski, ņemot vērā Latvijas Bankas rezervju apjomu, devalvācija nav iespējama, taču "mēs nedzīvojam tehniskā pasaulē".

 

"Lēmumus par valūtas politiku pieņem cilvēki, valūtas režīms ir atkarīgs no Latvijas Bankas. Gan Latvijas Banka, gan valdība saka, ka šādam solim [devalvācijai] nav ekonomiskas jēgas. Taču ir arī citi viedokļi, it īpaši starp skandināvu analītiķiem. Tāpat centrālās bankas prezidenta pārvēlēšana, kas plānota decembrī. Domāju, ja Rimšēvičs paliks amatā, [devalvācijas] risks ievērojami samazināsies," norāda eksperts.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas