Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saeimas pārstāvji pirmo reizi ievēlēti NATO Parlamentārās asamblejas komiteju vadībā

Rīga, 12.nov., LETA. Pirmo reizi NATO Parlamentārās Asamblejas (PA) vēsturē tās komiteju vadībā ievēlēti Latvijas delegācijas pārstāvji, aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.

NATO PA Latvijas delegācijas vadītājs Ojārs Ēriks Kalniņš (V) ievēlēts Politiskās komitejas priekšsēdētājas vietnieka amatā, savukārt NATO PA Latvijas delegācijas vadītāja vietnieks Ivans Klementjevs (SC) ievēlēts Ekonomikas un drošības komitejas priekšsēdētāja vietnieka amatā un par Ukrainas-NATO parlamentārās padomes locekli.  

NATO PA 58 sesija no 9.novembra līdz 12.novembrim notiek Čehijas galvaspilsētā Prāgā.

 

"Latvijas pārstāvju ievēlēšana nozīmīgos NATO Parlamentārās Asamblejas amatos ir lieliska iespēja mūsu valstij palielināt savu ietekmi transatlantiskajā telpā, jo darbs komiteju vadībā paver plašākas iespējas noteikt konferenču, semināru un tikšanos darba kārtību, kā arī vadīt asamblejas vizītes uz dalībvalstīm, partnervalstīm un kontaktvalstīm. NATO Parlamentārajā Asamblejā darbojos tikai gadu, tādēļ šo ievēlēšanu vērtēju kā citu valstu kolēģu lielu uzticību," uzsver Kalniņš.

 

Konkurence uz amatiem NATO PA vadībā ir visai ievērojama, tādēļ ievēlēšana komiteju vadībā ir augsts delegācijas pārstāvju erudīcijas un spēju novērtējums no kolēģu puses, norāda Saeimas Starpparlamentu attiecību birojā.

 

58.ikgadējā NATO PA sesijā 28 NATO dalībvalstis no Eiropas un Ziemeļamerikas, kā arī partnervalstis un valstis ar novērotāja statusu pārstāv 350 parlamentārieši. NATO PA ir piecas komitejas - Politiskā komiteja, Aizsardzības un drošības komiteja, Zinātnes un tehnoloģiju komiteja, Ekonomikas un drošības komiteja, kā arī Drošības civilās dimensijas komiteja.

 

NATO Parlamentārā Asambleja ir 1955.gadā dibināta konsultatīva starpparlamentāra organizācija, kas apvieno Ziemeļatlantijas līguma organizācijas valstu parlamentāriešus. NATO PA ir kā tilts starp NATO un tās dalībvalstu likumdevējiem, kas palīdz uzturēt parlamentu un sabiedrības atbalstu alianses politikai.

 

2010.gadā NATO PA pavasara sesija notika Rīgā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas