Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saistībā ar VID datu noplūdi pārbaudīs septiņu ierēdņu atbildību

Dienesta pārbaužu rezultātā par datu noplūdi no VID elektroniskās deklarēšanas sistēmas tiks uzsāktas
disciplinārlietas pret trim un dienesta pārbaudes pret četriem VID darbiniekiem.

Komisijas, kas tika izveidotas, lai pārbaudītu informācijas noplūdi no dienesta datu bāzes, secinājušas, ka jāuzsāk disciplinārlieta par trīs personu - Informātikas pārvaldes direktores Ivetas Bērtulsones un viņas vietnieku Viestura Šķilas un Jura Stumpas - iespējamo atbildību.

 

Savukārt dienesta pārbaudes tiks veikta Informātikas pārvaldes darbiniekiem Jurijam Smirnovam, Ingum Cinciusam, Edgaram Kačerovskim un Kirilam Ruskulim.

 

Saistībā ar datu noplūdi notiek arī kriminālizmeklēšana, kuras uzdevums ir noskaidrot vainīgās personas, kas veica nelegālu datu lejupielādi no VID informācijas
sistēmas. IT nozares eksperti norāda, ka datu noplūdes apdraudējumu rada daudzi faktori:
biznesa vide ir kļuvusi sarežģīta, palielinās informācijas apjoms, parādās jauni komunikācijas un sadarbības veidi, datus ir iespējams izplatīt vai arī pazaudēt dažādās datu apstrādes ierīcēs.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas