Sāk dienesta pārbaudi par Valsts kancelejas tēriņiem

Rīga, 10.dec., LETA. Demisionējušais Ministru prezidents Aigars Kalvītis (TP) izdevis rīkojumu par dienesta pārbaudes komisijas izveidi, lai izvērtētu līdzekļu izmantošanas lietderīgumu Valsts kancelejā.

Dienesta pārbaudē būs jānoskaidro Valsts kancelejas 28.novembrī organizētā pasākuma finansēšanai un dāvanu karšu iegādei izlietoto līdzekļu izmantošanas lietderība un atbilstība normatīvajam regulējumam, kā arī jāizvērtē attiecīgo pārvaldes amatpersonu rīcība, tajā skaitā viņu publiski sniegtās informācijas atbilstību faktiskajai situācijai.

 

Komisijas vadītājs būs Valsts civildienesta pārvaldes (VCP) priekšnieks Māris Skudra, tajā strādās VCP, Finanšu ministrijas un Valsts kases pārstāvji.

 

Ziņojums par dienesta pārbaudes rezultātiem būs jāsniedz līdz 17.decembrim Kalvītim.

 

Kā ziņots, Valsts kancelejas 28.novembrī rīkoja pasākumu, svinot iestādes 89.gadadienu. Telpu īre un pasākuma muzikālais noformējums izmaksāja 1885 latus.

 

Pēc šī pasākuma Valsts kanceleja savā paziņojumā uzsvēra, ka tā neplāno Ziemassvētku balli vai prēmiju izmaksu darbiniekiem, "tāpēc institūcijas 89.gadadienas svinēšana bija vienīgais korporatīvais pasākums, lai pateiktos par 2007.gadā paveikto darbu un stiprinātu neformālās saites kolēģu starpā".

 

Tomēr pagājušajā nedēļā Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta vadītāja Ieva Aile aģentūrai LETA atzina, ka kanceleja saviem darbiniekiem gada nogalē nolēmusi pateikties par paveikto 2007.gadā, prēmiju vietā piešķirot dāvanu kartes minimālās algas jeb 120 latu vērtībā, kopumā iztērējot gandrīz 20 000 latu.

 

Tiek uzsvērts, ka līdzekļi netikšot ņemti no nodokļu maksātāju naudas, bet gan no Valsts kancelejas ieņēmumiem no Eiropas Savienības (ES) projekta realizēšanas.

 

Paredzēts, ka Ziemassvētkos dāvanu kartes 120 latu vērtībā saņems visi 160 Valsts kancelejas un Ministru prezidenta biroja darbinieki. Ministru prezidents no savas dāvanu kartes gan esot atteicies. No kartēm esot atteikušies arī pārējie premjera biroja darbinieki.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas