Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saņemtie investoru piedāvājumi rada bažas par veiksmīgu banku pārdošanu

Negatīvais Eiropas Savienības valstu parādu krīzes izraisītais fons, Latvijas krājbankas darbības apturēšana un baumas ap Swedbank pēdējā mēneša laikā, iespējams, ir galvenie iemesli, kas attur veikt investīcijas Latvijas banku sektorā un var kavēt veiksmīgu valsts banku - Hipotēku bankas un bankas Citadele - pārdošanu.

Turklāt arī Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) turpmāk varētu vēl stingrāk vērtēt investorus, tajā skaitā ņemot vērā to izcelsmes valsti. Saņemtie piedāvājumi no investoriem iegādāties kādu no piedāvātajām sešām Hipotēku bankas komercdaļām nav ļoti labi, atzina valdības piesaistītā konsultanta SEB Enskilda pārstāvis Mārtiņš Krūtainis.

 

Piedāvājumi galvenokārt saņemti no vietējiem, jau Latvijas tirgū strādājošiem investoriem, kuru vidū ir gan bankas, gan nebankas, kā arī no atsevišķiem ārvalstu investoriem, kas Latvijas tirgū vēl nestrādā.

 

«Tāpēc mēs valdībai rekomendēsim turpināt sarunas ar investoriem līdz 11. janvārim, lai varētu saņemt labākus piedāvājumus. Tad 17. janvārī vēlreiz iesim uz valdību, lai tā pieņemtu lēmumu, vai virzīties uz priekšu ar esošajiem piedāvājumiem vai arī jāmeklē pilnīgi citi risinājumi,» tā viņš.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas