Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sasauc JL ārkārtas kongresu

Rīga, 1.febr., LETA. Pēc mēneša, 1.martā, notiks partijas "Jaunais laiks" (JL) ārkārtas kongress.

JL līdzšinējais valdes priekšsēdētājs Krišjānis Kariņš paziņoja, ka ārkārtas kongresā nekandidēs atkārtotai apstiprināšanai JL vadītāja amatā.

 

Kā aģentūru LETA informēja JL Saeimas frakcijas sabiedrisko attiecību konsultante Laila Timrota, Kariņš, uzņemoties atbildību par notikušo, nolēmis kongresā atkārtoti uz valdes priekšsēdētāja amatu nekandidēt, tomēr uzsver, ka "mērķi un programma, ar ko pirms sešiem gadiem Latvijas politikā ienāca JL, joprojām ir tikpat aktuāla kā tolaik - nepieciešamība nostiprināt tiesiskumu un demokrātiju Latvijā nav mazinājusies".

 

Kariņš pat pieļauj, ka, iespējams, pēdējā laikā "JL misija ir kļuvusi vēl nozīmīgāka un aktuālāka".

 

JL frakcija ir apņēmības pilna "turpināt savu ikdienas likumdošanas darbu Saeimā, izstrādājot un pilnveidojot tiesiskumu un demokrātiju stiprinošas likumu normas un nepieļaujot neprofesionālu un ļaunprātīgu interešu prevalēšanu pār valsts un sabiedrības interesēm".

 

Šobrīd par savu galveno uzdevumu Kariņš izvirzījis visu nepieciešamo sagatavošanās darbu veikšanu un aktīvu līdzdarbošanos, lai partija kongresā varētu izvērtēt esošo situāciju, veikt nepieciešamās organizatoriskās izmaiņas un definēt jaunus partijas attīstības virzienus.

 

Viņš uzskata, ka nav noticis JL sabrukums, tieši otrādi - aizvien vairāk cilvēku piesakoties iestāties partijā. "Daži ir aizgājuši, sakot, ka domājuši par sevi. Taču politiķim ir jādomā par vēlētājiem," sacīja Kariņš.

 

Tai pašā laikā Kariņš pauda nožēlu par to, ka tik daudz cilvēku ir atstājuši partiju, un norādīja, ka, ja viņi būtu gribējuši ko mainīt JL, tad tāda iespēja ir bijusi.

 

JL Saeimas deputāte Ausma Kantāne, kura paliek JL, aģentūrai LETA norādīja, ka aizgājuši ir "partijas smagsvari" un tā ir viela pārdomām. "Tas ir nopietns process, un var vienīgi pārmest to, ka viņi neizdarīja savu izvēli atklātāk, taču viņiem acīmredzot ir bijusi sava doma," sacīja Kantāne.

 

Kā galvenais kandidāts partijas vadītāja amatam patlaban neoficiāli tiek minēta Saeimas deputāte Solvita Āboltiņa.

 

Partijas dibinātājs Einārs Repše, atbildot uz aģentūras LETA jautājumu, vai viņš varētu piekrist kandidēt partijas vadītāja amatam, norādīja, ka to nevar ne apstiprināt, ne noliegt. "Tas nav galvenais jautājums, mūsu partijā ir daudz ļoti spējīgu cilvēku, un mūsu partija nepazudīs," sacīja Repše.

 

Kā ziņots, JL pametuši vairāk nekā 20 biedri no reģioniem, tomēr partija ir apņēmības pilna piedalīties nākamgad gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās.

 

JL sašķēlies valdes sēdē vakar. Oficiāli par aiziešanu no JL paziņojuši četri Saeimas deputāti - bijušie izglītības ministri Ina Druviete un Kārlis Šadurskis, bijusī ārlietu ministre Sandra Kalniete un bijusī Satversmes tiesas tiesnese Ilma Čepāne.

 

JL rindas pametīs arī bijušais Rīgas mērs Aivars Aksenoks.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas