Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Satversmes tiesa vērtēs arī uzturlīdzekļu samazinājumu

Satversmes tiesa ierosinājusi lietu arī par valsts noteikto uzturlīdzekļu jeb alimentu samazinājumu bērniem, kurus audzina viens no vecākiem.

Lieta ierosināta par uzturlīdzekļu garantiju fonda likuma pārejas noteikumu 4. punkta 2. apakšpunkta atbilstību Latvijas Satversmei.

 

Satversmes 109. pants paredz, ka ikvienam ir tiesības uz sociālo nodrošinājumu vecuma, darbnespējas, bezdarba un citos likumā noteiktajos gadījumos, bet Satversmes 110. pants cita starpā paredz valsts atbalstu vecākiem un bērniem.

 

Apstrīdētā norma pieņemta 2009. gada 1. decembrī. Tā paredz, ka laikā no 2010. gada 1. janvāra līdz 2012. gada 31. decembrim uzturlīdzekļu apmērs, ko nodrošina Uzturlīdzekļu garantiju fonds, ir ne vairāk par 35 latiem bērnam no septiņu gadu vecuma līdz 18 gadu vecumam (par bērniem līdz septiņiem gadiem valsts maksā 30 latu).

 

Līdzšinējais valsts nodrošinātais uzturlīdzekļu apmērs šādos gadījumos bija 54 lati. Viena no pieteikuma iesniedzējām Marika Skulte norāda, ka apstrīdētā norma pārkāpjot tiesiskās paļāvības un samērīguma principu. Likumdevējam, samazinot uzturlīdzekļu apmēru, ir jānodrošina saudzējoša pāreja uz jauno tiesisko regulējumu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas