Savāc parakstus pārejai uz izglītību valsts valodā

Nacionālā apvienība Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK ir savākusi 10 000 parakstu, kas nepieciešami Satversmes grozījumu iesniegšanai, lai no 2012. gada 1. septembra sāktu īstenot pakāpenisku pāreju uz izglītību latviešu valodā valsts un pašvaldību izglītības iestādēs.

Divu nedēļu laikā apvienība sagatavos parakstus iesniegšanai Centrālajā vēlēšanu komisijā, kurai būs jāorganizē vienas desmitās daļas vēlētāju parakstu vākšana.

 

CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars jau ir uzdevis aprēķināt, cik lielu finansējumu tam vajadzēs.

 

A. Cimdars paskaidroja, ka pēc parakstu saņemšanas CVK pārbaudīs, vai tie ir derīgi - piemēram, vai ir savākti viena gada laikā, vai kāds pilsonis nav parakstījies vairākas reizes.

 

Ja par Satversmes grozījumiem būs iesniegti ne mazāk kā 10 000 parakstu, CVK izsludinās nākamo parakstīšanos, kurā jāsavāc ne mazāk kā 1/10 parakstu no pēdējās Saeimas vēlēšanās piedalījušos balsstiesīgo pilsoņu skaita.

 

Šī parakstīšanās, kurai CVK vēl jāsagatavojas, notiek 30 dienas. Ja par grozījumiem būs parakstījies nepieciešamais pilsoņu skaits, CVK iesniegs grozījumus Valsts prezidentam, kurš tos nodos izvērtēšanai Saeimai.

 

Ja Saeima tos noraida vai pieņem ar izmaiņām, jāizsludina tautas nobalsošana.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas