SC draud rosināt Rīgas mēra atbrīvošanu no amata

Rīga, 25.febr., LETA. Apvienība "Saskaņas centrs" (SC) izvirzījusi ultimātu Rīgas mēram Jānim Birkam (TB/LNNK), solot panākt viņa atbrīvošanu no amata.

Rīga, 25.febr., LETA. Apvienība "Saskaņas centrs" (SC) izvirzījusi ultimātu Rīgas mēram Jānim Birkam (TB/LNNK), solot panākt viņa atbrīvošanu no amata.

"Vakar apvienība TB/LNNK izplatīja politisku video klipu, kas nomelno SC un lielu daļu rīdzinieku un Latvijas iedzīvotāju. Tādējādi TB/LNNK ir pārkāpusi sarkano līniju, aiz kuras beidzas politiskā cīņa un sākas šovinisma propaganda un naida kurināšana," aģentūrai LETA norādīja SC Rīgas domes frakcijas vadītājs Mihails Kameņeckis.

Ņemot vērā to, ka Birks ir arī viens no apvienības TB/LNNK vadītājiem un bez viņa ziņas un piekrišanas šāda veida materiāli nevarētu tikt izplatīti, SC frakcija Rīgas domē izvirzījusi Rīgas mēram trīs nosacījumus, no kuriem viņš varot izvēlēties vienu.

Pirmais nosacījums ir TB/LNNK vārdā atsaukt video rullīti un atvainoties sabiedrības priekšā, otrais - nekavējoties izstāties no apvienības TB/LNNK, - gadījumā, ja Birka kungs arī turpmāk vēlas vadīt Rīgas domi, vai uzņemties politisko atbildību un atkāpties no amata.

"Gadījumā, ja neviens no šiem nosacījumiem netiks izpildīts 24 stundu laikā, SC frakcija Rīgas domē darīs visu, lai panāktu Birka demisiju," norādīja Kameņeckis.

Birks no "ultimātiem" nebaidās un neplāno izpildīt nevienu no SC nosacījumiem, aģentūru LETA informēja Rīgas mēra preses sekretāre Kristīne Liepa.

"Tagad varēs redzēt, cik domē ir "slepeno" SC atbalstītāju," norādīja Birks.

Rīgas mērs uz SC paziņojumu raugās kā uz "tīri politisku izgājienu" un neplāno neko savā dienaskārtībā mainīt. "Svarīgākie pilsētā ir saimnieciskie jautājumi, un vajag turpināt iesāktos darbus," uzskata Birks.

Tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, pēdējā laikā izvērties "videoklipu karš" starp TB/LNNK un SC.

Pirms Ziemassvētkiem TB/LNNK īstenoja kampaņu "Atbalsti savējos", ar kuras palīdzību organizācija aicināja Latvijas iedzīvotājus pirkt un patērēt Latvijā ražotus produktus un pakalpojumus. Pēc partijas pārstāvju teiktā, tas tika darīts, lai atbalstītu Latvijas uzņēmējus un ražotājus ekonomiskās krīzes apstākļos.

Nesen SC izveidoja reklāmas klipu, kurā parodē "tēvzemiešu" veidoto video rullīti.

Tagad TB/LNNK izveidojusi jaunu videoklipu, kurā jautāts, uz ko ar savu darbību tēmē SC.

LETA jau ziņoja, ka SC Rīgas domē oficiāli neatrodas valdošajā koalīcijā, bet ir noslēgusi sadarbības līgumus ar koalīcijā esošajām Latvijas sociāldemokrātisko strādnieku partijas un LPP/LC frakcijām.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas