Ščerbatihs kļūst par pasaules čempionu

Bangkoka, 26.sept., LETA. Svarcēlājs, Saeimas deputāts Viktors Ščerbatihs (ZZS) trešdien Taizemē pirmo reizi karjerā kļuva par pasaules čempionu.

Svara kategorijā virs 105 kilogramiem raušanas un grūšanas disciplīnu summā Ščerbatihs pacēla 442 kilogramus.

Raušanā Ščerbatihs pacēla 202 kilogramus smagu svaru stieni, kas viņam nodrošināja "mazo" zelta godalgu jeb uzvaru šajā disciplīnā, bet grūšanā ar paceltiem 240 kilogramiem svarcēlājs ieguva "mazo" bronzas godalgu.

Pie sudraba godalgas summā tika krievs Jevgeņijs Čigiševs, kura rezultāts bija 441 kilograms (201+240 kilogrami), bet bronzu ar rezultātu 435 kilogrami (195+240 kilogrami) ieguva Džabers Salems no Kataras.

Sportistam par uzvaru pasaules čempionātā no valsts pienāksies līdz 20 000 latu liela naudas balva. To paredz noteikumi par kārtību, kādā piešķiramas naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā.

Naudas balvas, ņemot vērā Latvijas Nacionālās sporta padomes priekšlikumu, ne retāk kā divas reizes gadā piešķir Ministru kabinets. Lai saņemtu naudas balvu, svarcelšanas federācijai būs jāiesniedz Sporta pārvaldē attiecīgs iesniegums.

 

Kā ziņots, Saeimā šogad pieņēma grozījumus likumā "Par interešu konfliktu valsts amatpersonu darbībā", kas nosaka, ka deputāti tagad var savienot savu amatu ne tikai ar pedagoga, zinātnieka, bet arī ar profesionāla sportista un radošo darbu.

 

9.Saeimā ievēlētais Ščerbatihs turpina aktīvās sporta gaitas un gatavojas startēt olimpiskajās spēlēs Pekinā. Iepriekšējā likuma redakcija viņam kā valsts amatpersonai liedza saņemt no valsts budžeta finansējumu treniņiem un sacensībām, kā arī valdības piešķirtās naudas balvas par iegūtajām medaļām olimpiādē, pasaules un Eiropas čempionātā.

 

Saeima nolēma papildināt likuma 9.pantu un noteikt, ka valsts amatpersonai atļauts saņemt naudas balvas jeb prēmijas par izciliem sasniegumiem zinātnē, mākslā vai sportā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas