Segliņš: Valdības komisija nav pietiekami pārbaudījusi KNAB pieļautos finanšu pārkāpumus

Rīga, 29.okt., LETA. Valdības komisija nav pietiekami rūpīgi pārbaudījusi Valsts kontroles (VK) atklātos pārkāpumus Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) finanšu darbībā.

Šādu viedokli šodien pēc valsts kontrolieres Ingunas Sudrabas izjautāšanas Saeimas Juridiskās komisijas sēdē žurnālistiem pauda tās priekšsēdētājs Mareks Segliņš (TP).

 

Pēc Segliņa teiktā, valdības lēmums virzīt uz Saeimu lēmumu par KNAB priekšnieka Alekseja Loskutova atbilstības izvērtēšanu ieņemamajam amatam bija sasteigts.

 

Sudraba deputātiem skaidroja, ka VK revidenti ir konstatējuši, ka vairāku simtu tūkstošu latu, kas 2006.gadā tika atvēlēti operatīvās darbības nodrošināšanai, izlietojums neatspoguļojas grāmatvedības uzskaitē. Par šiem līdzekļiem iegādātās materiālās vērtības uzreiz tiek norakstītas, kas rada valsts līdzekļu izšķērdēšanas risku.

 

Juridiskās komisijas slēgtajā daļā trim deputātiem, kuriem ir izsniegta pieeja augstākā līmeņa valsts noslēpumam, Sudraba nosauca summu, kuru KNAB ir tērējis operatīvās darbības nodrošināšanai, neatspoguļojot to grāmatvedības uzskaitē.

 

Pēc Segliņa teiktā žurnālistiem, runa ir par vairākiem simtiem tūkstošu latu.

 

Neatbildēts paliek arī jautājums, kur palika kukuļņēmējiem atsavinātā nauda, kas saskaņā ar likumu ir jāieskaita valsts budžetā, bet nav dokumentāla apliecinājuma, ka tā ir arī darīts.

 

Segliņš pastāstīja, ka Juridiskajai komisijai lēmums par Loskutova tālāko darbību KNAB priekšnieka amatā ir jāizstrādā līdz 2.novembrim.

 

Lai to izdarītu, Juridiskās komisijas deputāti otrdien, 30.oktobrī, tiksies ar ģenerālprokuroru Jāni Maizīti, bet trešdien, 31.oktobrī, uzklausīs Loskutovu.

 

Patlaban pilna informācija par VK konstatētajiem pārkāpumiem KNAB finanšu darbībā ir tikai trim Juridiskās komisijas deputātiem, kuriem ir pielaide valsts noslēpumam, - Segliņam, Vinetai Muižniecei (TP) un Dzintaram Rasnačam (TB/LNNK).

 

Pielaide valsts noslēpumam ir arī Valērijam Agešinam (SC), bet viņš šodien uz Juridiskās komisijas sēdi nebija ieradies.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas