Senāts atļauj "LatRosTrans" rīkoties ar bufernaftu no cauruļvada Polocka-Ventspils

Rīga, 31.maijs, LETA. Latvijas-Krievijas kopuzņēmums SIA "LatRosTrans" un ar to saistītās personas drīkstēs veikt darbības tehnoloģiskās naftas atsūknēšanai un pārvietošanai no maģistrālā cauruļvada "Polocka-Ventspils" Latvijas teritorijā. To paredz šodien pieņemtais Augstākās tiesas (AT) Senāta lēmums.

Daugavpils tiesa 2010.gada 7.decembrī bija piemērojusi nodrošinājumu "LatRosTrans" un Baltkrievijas uzņēmuma "Polocktransneft Družba" civilstrīdā par īpašumtiesībām uz bufernaftu un aizliegusi "LatRosTrans" un ar to saistītajām personām veikt iepriekšminētās darbības, kā arī apķīlājusi 40 221 tonnas tehnoloģiskās naftas. Tāpat tika apķīlātas arī papildus 109 996,08 tonnas naftas.  

Šo Daugavpils tiesas lēmumu šā gada 7.martā pārskatīja AT Civillietu tiesu palāta, kas nodrošinājumu daļēji atcēla. AT atcēla aizliegumu veikt darbības tehnoloģiskās naftas atsūknēšanai un pārvietošanai no cauruļvada Latvijas teritorijā, kā arī atbrīvoja no apķīlājuma 40 221 tonnu naftas. Apķīlājums 109 996,08 tonnām naftas palika spēkā.

 

AT lēmums par apķīlājuma atcelšanu tika apstrīdēts AT Senātā, kas šodien to atstāja negrozītu, aģentūru LETA informēja tiesas preses sekretāre Baiba Kataja.

 

2011.decembra sākumā, izskatot strīdu starp abiem uzņēmumiem pēc būtības, Latgales apgabaltiesa pilnībā noraidīja "Polocktransneft Družba" prasību pret "LatRosTrans" par īpašumtiesībām uz tehnoloģisko naftu, kas atrodas "LatRosTrans" naftas vados.

 

Tiesa arī atcēla iepriekš piemēroto prasības nodrošinājumu tai tehnoloģiskās naftas daļai, kas atrodas "LatRosTrans" piederošajā naftas vadā. Līdz ar to "LatRosTrans" vairs nebūtu spēkā ierobežojumi rīkoties ar šo naftu, ja vien minētais spriedums būtu stājies likumīgā spēkā, taču Baltkrievijas uzņēmums sev nelabvēlīgo spriedumu pārsūdzēja, tāpēc tas nestājās spēkā. Līdz ar to par apķīlājuma atcelšanu strīds risinājās sūdzības kārtībā.

 

Kā papildināja Kataja, AT Civillietu tiesu palāta Baltkrievijas uzņēmuma iesniegto apelācijas sūdzību par Latgales apgabaltiesas spriedumu, ar kuru noraidīta tā prasība pret "LatRosTrans" par tiesībām uz bufernaftu, pēc būtības plānojusi izskatīt 2013.gada 1.oktobrī.

 

Iepriekš "Polocktransneft Družba" iesniedza tiesā prasību, uzskatot, ka tehnoloģiskā nafta 150 000 tonnu apmērā, kas atrodas "LatRosTrans" naftas vados, pieder viņiem.

 

AS "Ventspils nafta" pārstāvji iepriekš pauduši uzskatu, ka tiesā Baltkrievijas puse centusies lietas izskatīšanu pēc būtības novilcināt, to politizēt un vairākas reizes mainījusi savu skaidrojumu - kādā veidā "Polocktransneft Družba" it kā ieguvis īpašumtiesības uz tehnoloģisko naftu, kas jau gandrīz 20 gadus atrodas "LatRosTrans" naftas vados.

 

"LatRosTrans" pieder divi Latvijas teritorijā esošie naftas cauruļvadi: Polocka-Mažeiķi un Polocka-Ventspils, pa kuriem pēdējos gados nafta nav pārvietota. Savukārt naftas produktu vads Polocka-Ventspils joprojām aktīvi nodrošina dīzeļdegvielas piegādi.

 

"LatRosTrans" ir Baltijas valstīs lielākais Latvijas un Krievijas kopuzņēmums, kurā partneriem no Krievijas puses - AS "Transņefteprodukt", kas ir "Transņeft" meitasuzņēmums, pieder 34% kapitāla daļu, bet AS "Ventspils nafta" - 66%.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas