Septembra vidū notiks Latvijas sēņošanas čempionāts

Rīga, 7.sept., LETA. Sestdien, 15.septembrī, Tomē norisināsies pēc kārtas trešais Latvijas sēņošanas čempionāts, ko organizē Dabas muzejs, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultāte un Pārtikas tehnoloģijas fakultāte, AS "Latvijas valsts meži" Vidusdaugavas mežsaimniecība, aģentūru LETA informēja Dabas muzejā.

Piedalīties Latvijas sēņošanas čempionātā tiek aicināti visi čaklie sēņotāji.

 

Norādes uz sacensību vietu būs izvietotas uz šosejas Tome-Baldone. Sēņotāji ne tikai varēs sacensties sēņošanas prasmē, bet arī muzeja speciālistu izveidotajā improvizētajā izstādē iepazīt sēņu daudzveidību.

 

Latvijas sēņošanas čempionāta mērķis ir popularizēt un attīstīt latviešu nacionālo tradīciju - sēņošanu, sagādāt prieku aktīviem cilvēkiem, popularizēt sēņošanu kā vienu no meža resursu izmantošanas veidiem, attīstīt sēņošanu kā sporta veidu, iepazīstināt dalībniekus ar skaistām Latvijas sēņošanas vietām un izglītot par ēdamām un indīgām sēnēm.

 

Čempionātā piedalīties var komandas ar trim dalībniekiem. Komandu uzdevums ir savākt pēc iespējas vairāk sēņu pēc to kopējā svara. Sēņošana jāveic sacensību organizētāju norādītajā apvidū. Dalībniekiem jāorientējas apvidū pēc sacensību rīkotāju izsniegtām kartēm, pārvarot dabiskos un mākslīgos šķēršļus.

 

Čempionāta noslēgumā apbalvoti tiks ne tikai naskākie sēņotāji, kas komandai kopā būs savākuši lielāko sēņu daudzumu kilogramos, bet arī tie, kas lēnā solī būs gājuši un taciņu malās un koku puduros atraduši skaistāko, neparastāko vai organizatoru marķēto sēni. Tāpat sēņotāji varēs sacensties par atraktīvāko komandas formu un par lielāko sēņošanas grozu.

 

Reģistrācija sēņošanas čempionātam plānota 15.septembrī līdz plkst.9.45, starts tiks dots plkst.10.

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas