Sešas Latvijas skolas ar britu valdības finansējumu īstenos projektus integrācijas jomā

Rīga, 1.aug., LETA. Uzvarot skolu projektu konkursā "Kopā/Together", sešas Latvijas skolas ar britu valdības finansējumu īstenos projektus integrācijas jomā, aģentūru LETA informēja biedrības "Dialogi.lv" administratīvā asistente Andra Jakoviča.

 

Šā gada martā Lielbritānijas vēstniecība sadarbībā ar Britu padomi un biedrību "Dialogi.lv" aicināja skolas pieteikt konkursam projektus, kas ar dažādu sporta un kultūras pasākumu palīdzību veicina izpratni, saskarsmi un sadarbību starp daudzveidīgām bērnu grupām, iesaistot kopīgos pasākumos mazākumtautību bērnus vai bērnus ar īpašām vajadzībām. Konkursā tika saņemti 65 skolu pieteikumi, no kuriem žūrija izvēlējās sešus projektus, katram no tiem piešķirot konkrētu naudas summu.

Piešķirtas trīs galvenās balvas 1000 latu apmērā. Šādu summu saņems Rīgas 8.Raiņa vakara maiņas vidusskola par projektu kopīgam muzikāli teatrālam uzvedumam dzirdīgiem un nedzirdīgiem bērniem ar populāru skatuves mākslinieku piedalīšanos.

1000 lati tiks arī Daugavpils 12.vidusskolas sporta pasākumam "Veselā miesā vesels gars", kurā tiks iesaistīti pavisam piecu Daugavpils skolu skolēni. 1000 lati piešķirti arī Vaivaru pamatskolai skolu teātru festivālam "Zelta atslēdziņa" kopā ar skolām, kas saņēmušas sertifikātu "Vienādu tiesību un iespēju skola".

Īpašu Latgales balvu 1000 latu apmērā saņems J.Raiņa Daugavpils 6.vidusskola pasakas "Čigānmeitēns Ringla" teātra iestudējumam, savukārt speciālo Britu padomes balvu 1000 latu apmērā piešķirs Valmieras Sporta skolas jauniešu "Paralimpiskajai dienai".

Veicināšanas balvu 500 latu apmērā piešķirs Krāslavas pamatskolai domrakstu un zīmējumu konkursam "Lai runā sirds", kurā piedalās arī bērni ar īpašām vajadzībām.

Jakoviča informēja, ka skolām, kuras uzvarēja konkursā, šonedēļ tika pārskaitīta nauda to radošo ideju īstenošanai nākamajā mācību gadā.

Konkursu "Kopā/Together" atbalstīja Lielbritānijas vēstniecība iekļaujošās izglītības popularizēšanas nolūkos.

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas