Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sesks noturas Liepājas mēra amatā, slēdzot savienību ar SC

Ventspils, 10.jūn., LETA. Pēc vairāk nekā nedēļu garām pārrunām starp Liepājas domē ievēlēto politisko partiju pārstāvjiem pieņemts lēmums, ka šajā sasaukumā ciešāku sadarbību Liepājas domē veidos pašreizējā Liepājas mēra Ulda Seska vadītā Liepājas partija kopā ar politisko partiju apvienību "Saskaņas centrs" (SC).

SC pārstāvji arī pauduši atbalstu Seska kandidatūrai Liepājas domes priekšsēdētāja amatam, savukārt SC pārstāvis Jurijs Hadarovičs nākamajā domes sēdē tiks izvirzīts apstiprināšanai priekšsēdētāja vietnieka amatam, aģentūru LETA informēja Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos Andrejs Rjabcevs.  

Šodien notikusi kārtējā Liepājas partijas tikšanās ar SC pārstāvjiem, kuras laikā panākta vienošanās par turpmāku sadarbību Liepājas domē.

 

"Pārrunas par sadarbības veidošanu Liepājas domē šogad bija ļoti smagas un ilgas, jo iekļuvušas ir tikai trīs lielās partijas un katrai ir savi redzējumi, mērķi un ambīcijas. Ar SC esam spējuši vienoties par kopīgi darāmajiem darbiem, prioritātēm un turpmākajiem rīcības soļiem, tāpēc saskatu šo sadarbību kā iespēju kopīgiem spēkiem izpildīt visas tās lietas, ko iedzīvotāji no mums sagaida," informēja Sesks.

Sesks norādīja, ka Liepājas partija uz konstruktīvu darbu Liepājas domes koalīcijā kā pirmo aicināja Jāņa Vilnīša pārstāvēto Reformu partiju (RP), piedāvājot tai gan priekšsēdētāja vietnieka amatu, gan komiteju vadību, gan citas iespējas līdzdarboties pilsētas pārvaldē, taču ar šo politisko spēku visas sarunas esot nonākušas strupceļā.

 

"Esam centušies meklēt abām pusēm pieņemamus risinājumus, lai pašvaldības darbā varētu sadarboties, kā to esam darījuši iepriekšējos četrus gadus, taču acīmredzot personiskās ambīcijas, politiskā brieduma trūkums un nelokāma stūrgalvība Reformu partijā ir novedusi pie tā, ka ar šo partiju gluži vienkārši nav iespējamas konstruktīvas sarunas, nemaz nerunājot par darbiem," pēc tikšanās ar visu partiju pārstāvjiem pauda Sesks.

 

Viņš arī norāda, ka Liepājas partija kā kompromisa modeli piedāvājusi veidot koalīciju ar visām trim domē iekļuvušajām partijām, nodrošinot to pārstāvjiem pārstāvību domes vadībā un komitejās, taču arī no šāda modeļa RP atteikusies. Kā ziņots, RP pauda gatavību sadarboties ar Liepājas partiju tikai bez tās vadītāja, Liepājas mēra Seska.

 

"Vairākus gadus Liepājas domē esam nostrādājuši opozīcijā, bet tagad pienācis laiks sevi parādīt aktīvā darbībā. Šodien mēs ejam koalīcijā ar vienīgo mērķi - uzlabot dzīves līmeni pilsētā un maksimāli izpildīt mūsu vēlētājiem dotos solījumus. Mums bija iespēja veidot koalīciju arī ar otru Liepājas domē iekļuvušo politisko spēku - Reformu partiju -, taču priekšroka tika dota Liepājas partijai, jo gan skaitliski, gan arī kompetences ziņā šāds koalīcijas modelis ir daudz stabilāks un noturīgāks," atzina SC Liepājas saraksta līderis Hadarovičs.

 

Hadarovičs akcentēja, ka augstu vērtē RP saraksta līderi Vilnīti un viņa komandas panākumus Liepājas pašvaldības vēlēšanās, taču līdzšinējā pieredze un sabiedrības zemā uzticība Reformu partijai neļaujot SC veidot ciešāku sadarbību ar šo politisko spēku.

 

"Tā būtu ļoti trausla koalīcija bez stabila balsu vairākuma, kas neļautu realizēt visas tās ieceres, kas ir būtiskas mūsu vēlētājiem. Līdzīgas trauslas koalīcijas ir bijušas gan Daugavpilī, gan Jūrmalā, bet tas noved tikai pie pastāvīgām ķildām un karošanas savā starpā. Mūsu pilsēta pašlaik nav tādā situācijā, lai varētu atļauties šādus politiskus eksperimentus, vēl vairāk - mēs nezinām, kas notiks ar Reformu partiju kopumā tuvākajā laikā, tāpēc mēs uzskatām sadarbību ar Reformu partiju par neperspektīvu," atzina Hadarovičs.

 

Liepājas partijas un SC pārstāvju tikšanās laikā rūpīgi analizēta abu partiju programma darbam Liepājas domē, kā arī rasti kompromisa risinājumi sākotnēji visnotaļ strīdīgiem un neviennozīmīgi vērtētiem jautājumiem - piemēram, bezmaksas sabiedriskā transporta nodrošināšanai un speciālu piemaksu ieviešanai pedagogiem.

 

Partijas vienojušās par pirmajiem praktiskajiem soļiem, lai nodrošinātu bezmaksas sabiedrisko transportu sākotnēji atsevišķām pasažieru kategorijām - piemēram, pirmo klašu skolēniem un pensionāriem, kas vecāki par 80 gadiem.

 

Tāpat partijas vienojušās tuvākajā laikā uzlabot sabiedriskā transporta kustību ar mazas ietilpības autobusiem, nodrošinot iespēju iedzīvotājiem bez pārsēšanās nokļūt no Karostas līdz Dienvidrietumu mikrorajonam. Plānots arī ieviest veselības apdrošināšanu pedagogiem, uzcelt koncertzāli "Lielais dzintars", īstenot mikrorajonu labiekārtošanas programmu, veicināt tūrismu, izveidojot atrakciju ielu kā Palangā, kā arī atjaunot kurortoloģijas tradīcijas, strādāt pie jaunu darba vietu radīšanas, investīciju piesaistes un turpināt infrastruktūras sakārtošanu. Sarunās abas partijas paudušas arī kopīgu nostāju visiem spēkiem veicināt uzņēmuma "Liepājas metalurgs" darbības atjaunošanu.

 

Pirmā jaunā sasaukuma Liepājas domes sēde notiks 19.jūnijā plkst.11, nevis 20.jūnijā, kā tika prognozēts iepriekš, aģentūru LETA informēja Liepājas vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Ildze Lagzdiņa.

 

Jau vēstīts, ka 1.jūnijā notikušajās pašvaldību vēlēšanās Liepājas domē ievēlēti trīs politiskie spēki, no kuriem lielāko balsu skaitu saņēmusi Liepājas partija, iegūstot septiņas no 15 deputātu vietām. Tāpat šajā sasaukumā iekļuvusi RP ar piecām deputātu vietām un SC ar trim deputātu vietām.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas