Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

SFV: Latviju atveseļos eksports, eiro un emigrācijas samazināšana

Vienlaikus ar lēmuma pieņemšanu par kārtējā aizdevuma piešķiršanu 200,3 miljonu eiro apmērā
Starptautiskais valūtas fonds (SVF) devis arī publisku novērtējumu Latvijas ekonomikas
atveseļošanās procesam.

SVF misijas vadītājs Marks Grifits ar SVF interneta portāla "IMF Survey" starpniecību norādījis, ka Latvijas ekonomikas atveseļošanās atslēga ir eksports, kur šobrīd redzami pirmie panākumi.

 

Valstī stingri jāpieturas pie mērķa ieviest eiro un jārisina arī bezdarba problēmas. SVF eksperts novērtē, ka valsts pamazām atgūstas, ekonomikas atjaunošanās sāksies jau šā gada otrajā pusē un turpināsies nākamgad.

 

Līdz šim SVF pārstāvji bija samērā skopi sava viedokļa publiskā paušanā, taču šoreiz līdz ar ziņu par kārtējā aizdevuma piešķiršanu 200,3 miljonu eiro apmērā Latvijas plašsaziņas līdzekļi saņēma arī detalizētāku informāciju.

 

Jau pieminētajā interneta portālā M.Grifits atzinīgi novērtējis Latvijas valdības pērn paveikto budžeta izdevumu samazināšanā. Kaut Latvijai pērn bija iespēja palielināt budžeta deficītu līdz 13%, valsts izvēlējusies straujāk mazināt izdevumus, lai neuzkrātu lielāku parādu. Vienlaikus viņš norāda, ka valdībai stingrā taupības politika būtu jāturpina arī šogad.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas