Silovs 1500 metru distancē šorttrekā izcīna desmito vietu

Vankūvera, 14.febr., LETA. Latvijas sportists Haralds Silovs sestdien izcīnīja desmito vietu Vankūveras olimpisko spēļu 1500 metru distancē šorttrekā.

B finālā, kā jau ierasts, Silovs savu skrējienu uzsāka esot vadībā. Pēc tam viņš atkrita uz trešo vietu, bet skrējiena izskaņa Silovam bija neveiksmīga un viņš ieņēma ceturto vietu. Silova rezultāts bija divas minūtes un 19,435 sekundes. Jau ziņots, ka priekšsacīkstēs Silovs savā skrējienā finišēja otrajā vietā. Viņa laiks divas minūtes un 14,900 sekundes bija 11.labākais no visiem sportistiem priekšsacīkstēs.

Savukārt pusfinālā Silovs savā skrējienā ierindojās ceturtajā vietā, kas garantēja vietu B finālā. Silovs pusfinālā finišēja pēc divām minūtēm un 14,009 sekundēm, kas bija astotais labākais pusfinālā.

A finālā uzvaru izcīnīja Dienvidkorejas sportists Junsu Lī. Vēl pirms pēdējā līkuma pirmajā trijniekā atradās trīs korejieši, bet pēdējā līkumā divi no viņiem piedzīvoja kritienus. Līdz ar to trijniekā tika divi amerikāņi - otrais finišēja Apolo Entons Ono, bet trešo vietu ieņēma Džons Roberts Čelskijs.

Ceturto vietu izcīnīja Kanādas sportists Olivjē Žans, kurš iepriekš pusfinālā piedzīvoja kritienu, piektais finišēja Dienvidkorejas sportists Sibaks Suns, bet sestais - ķīnietis Veņhao Lians.

Tā kā septītais fināla dalībnieks Hosuks Lī pēc kritiena tika diskvalificēts, Silovs kopvērtējumā pakāpās uz desmito pozīciju, nevis palika 11.vietā.

Jau ziņots, ka latvietis sestdien startēja arī ātrslidošanas 5000 metru distancē, izcīnot 20.vietu.

Silovs Olimpiādē izpelnījies ļoti lielu mediju uzmanību, jo kļuvis par pirmo sportistu, kurš startējis gan šorttrekā, gan ātrslidošanā.

Iepriekš bija plānots, ka Silovs Olimpiādē kopā startēs piecās disciplīnās, tomēr pēc jaunākās informācijas zināms, ka saspringtā grafika dēļ latvietis tomēr atteicies no iespējas piedalīties ātrslidošanas 1000 metros.