Siltumenerģijas tarifu rīdziniekiem no 1.marta vēlas palielināt par 31,1%

Rīga, 12.nov., LETA. AS "Rīgas siltums" (RS) no nākamā gada 1.marta siltumenerģijas tarifu pilsētniekiem vēlas palielināt par 31,1%, aģentūrai LETA pastāstīja uzņēmuma Informācijas daļas vadītājs Andris Sproģis.

Gāzes cenu ikmēneša pieaugums ir ievērojami straujāks, nekā sākotnēji prognozēts, tādēļ RS iesniegusi vēl vienu pieprasījumu paaugstināt siltumenerģijas tarifu - plānots, ka no 1.marta tarifs varētu būt par 31,1% augstāks nekā patlaban jeb 36,03 lati par vienu megavatstundu, norādīja Sproģis.

 

Jau ziņots, ka RS Rīgas pilsētas sabiedrisko pakalpojumu regulatorā 24.oktobrī iesniedza jaunu siltumenerģijas realizācijas tarifa projektu - 32,47 lati par vienu megavatstundu bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), kas ir par 18,2% augstāks nekā patlaban.

 

Pieteikums tika sagatavots, ņemot vērā faktu, ka kopš šā gada 1.augusta dabasgāzes cenas pieaug ik mēnesi, kā arī apstiprināto no AS "Latvenergo" termoelektrocentrālēm (TEC) pirktās siltumenerģijas tarifa pieaugumu par 13%, kas stāsies spēkā jau 26.novembrī, skaidroja Sproģis.

 

Tomēr drīzumā "Latvenergo" TEC tarifi varētu pieaugt vēl būtiskāk, jo uzņēmums ir iesniedzis Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā jaunu tarifu pieauguma projektu, kas var sasniegt pat 36,2% pret patlaban spēkā esošo, liecina publikācija laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".

 

Tādējādi, iespējams, siltumenerģijas tarifi šoziem varētu tikt mainīti divreiz, 1.februārī paaugstinot siltuma realizācijas cenas no pašreizējiem 27,48 līdz 32,47 latiem par vienu megavatstundu, bet 1.martā - līdz 36,03 latiem, pieļāva Sproģis.

 

RS, kas ir viens no lielākajiem gāzes patērētājiem Latvijā, no šā gada 1.novembra par gāzi būs jāmaksā 164,08 lati par 1000 kubikmetriem, bet no 1.decmbra cena var pieaugt līdz 172,96 latiem par 1000 kubikmetriem.

 

"Ir acīmredzams, ka jau janvārī gāzes cena sasniegs pašreizējos pieļaujamos tarifa griestus - 181,84 latus par 1000 kubikmetriem. Siltuma realizācijas tarifs, kas stājās spēkā šā gada 1.oktobrī, ir aprēķināts, par pamatu ņemot gāzes cenu 133,19 lati par 1000 kubikmetriem, savukārt prognozes liecina, ka jau ar 1.janvāri gāze varētu maksāt par 36,5% procentiem dārgāk, nekā sākotnēji tarifa aprēķinos plānots," norāda uzņēmuma pārstāvis.

 

Ņemot vērā iespējamo būtisko siltumenerģijas cenu pieaugumu, RS aicina namīpašniekus steidzami un ļoti nopietni domāt par energoefektivitātes pasākumiem, izmantojot moderno siltummezglu iespējas, kā arī siltinot namu norobežojošās konstrukcijas, lai tādējādi mīkstinātu tarifa pieauguma ietekmi uz savu namu iedzīvotāju izdevumiem.

 

RS rīcībā esošā informācija liecina, ka zemās ēku siltumnoturības dēļ Latvijā siltuma patēriņš uz vienu apsildāmo kvadrātmetru ir gandrīz divas reizes augstāks nekā Skandināvijas valstīs, uzsvēra Sproģis.

 

Jau ziņots, ka no šā gada 1.oktobra siltumenerģijas tarifs rīdziniekiem pieauga par 28,2%.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas