Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skaļā protestā valdību prasa samazināt PVN apkurei

Rīga, 12.febr., LETA. Protesta akcijā pie valdības mājas vairāki simti cilvēku skaļā protestā prasa samazināt pievienotās vērtības nodokli (PVN) apkurei.

Mītiņa dalībnieki ir skaļi, svilpj svilpes, rokās tur zaru slotas un vairāk nekā 20 plakātus. Fonā skan bungu sitieni.  

Pagaidām pie protestētājiem nav iznācis neviens valdības pārstāvis. Cilvēkiem uz sejām uzliktas no papīra izgrieztas ministru maskas. Daži no uzrakstiem uz plakātiem ir šādi: "Bērniņ, šodien mēs neēdīsim, šodien maksāsim par apkuri", "Salsti, vecmāmiņ! Tava valdība", "Kurš mani sasildīs?", "Apkuri bez PVN".

 

Arodbiedrība "LABA" šodien pie Ministru kabineta ēkas rīko protesta akciju, kurā aicinās valdību samazināt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi apkurei, jo Ministru kabinets skatīšot likumu "Par pievienotās vērtības nodokli", kas paredz samazināt pievienotās vērtības nodokli siltumenerģijai no 12% līdz 5%.

 

Bartaševičs atgādina, ka pirms tam Saeima ne vienu vien reizi, vērtējot priekšlikumus grozījumiem Pievienotās vērtības nodokļa likumā, noraidīja opozīcijas priekšlikumu samazināt PVN apkurei.

Arodbiedrība akcentē, ka līdz 2009.gadam PVN siltumenerģijai bija 5% apmērā, bet, sākoties krīzei, valdība sāka neatlaidīgi to kāpināt līdz pat 12%. Kā norāda arodbiedrība, kopš 2011.gada dabasgāzei tiek piemērots akcīzes nodoklis 12 lati par 1000 kubikmetru.

 

Sākot ar 2009.gada apkures sezonu, no Krievijas piegādātas dabasgāzes cena bija 141 lats par 1000 kubikmetru, bet pašlaik tās cena sasniegusi 225 latus par 1000 kubikmetru bez PVN un akcīzes nodokļa. Lielāko siltumenerģijas tarifa daļu - 82% - veido izmaksas, kas ir atkarīgas no dabasgāzes tirdzniecības cenas, uzsver protesta organizatori.

 

"Neskatoties uz to, ka šī gada ziema, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, nebija tik barga, Latvijas iedzīvotāji, daudzi no kuriem atrodas zem nabadzības sliekšņa, ir gandrīz izputināti pēc nesamērojami augstu komunālo rēķinu nomaksas. Runa ir ne tikai par pensionāriem, daudzbērnu ģimenēm un citām mazāk nodrošinātām grupām, bet arī par vienkāršiem ļaudīm, kuri diendienā mēģina nopelnīt sev iztiku," norāda arodbiedrība.

 

Viņi uzskata, ka vienīgais veids, kā valsts var palīdzēt savai tautai patiešām grūtajā brīdī, ir atvieglot tās maksājumu nastu, samazinot PVN likmi siltumapgādei no 12% līdz 5%.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas