Skatīs tiesneša prasību par Ls 165 000 piedziņu no žurnālistiem

Rīga, 13.okt., LETA. Rīgas apgabaltiesa ceturtdien, 18.oktobrī, paredzējusi izskatīt Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas tiesneša Raimonda Bula prasību, kurā lūgts atsaukt februāra sākumā interneta portālā "Apollo" žurnālistu Lato Lapsas un Kristīnes Jančevskas publikācijā "Turīgs. Skandalozs. Tiesnesis" par viņu rakstīto un piedzīt 165 000 latu atlīdzību, aģentūru LETA informēja apgabaltiesas preses sekretāre Evita Naglinska.s ziņas atsauc".

Bula 27.februārī iesniegto prasības pieteikumu sākotnēji apgabaltiesa atstāja bez virzības, lai tiktu novērsti tajā konstatētie trūkumi, proti, Bulam par prasības iesniegšanu bija jāmaksā 1485 latu valsts nodeva, taču viņš samaksājis 100 latus. Norādot uz savu mantisko stāvokli, tiesnesis lūdzis atbrīvot viņu no pārējās nodevas maksāšanas.

Apgabaltiesa atļāva viņam nemaksāt 685 latus, taču noteica, ka vēl jāmaksā 700 latu valsts nodeva. Šos trūkumus tiesnesis varēja novērst līdz 2.aprīlim. Pēc Naglinskas teiktā, apgabaltiesa 12.martā ierosinājusi civillietu.

Buls prasību vērsis pret portālu "Apollo", tā īpašnieku SIA "Lattelecom", Lapsu, Jančevsku un SIA "Baltic Screen". Viņš pieprasījis atsaukt godu un cieņu aizskarošas ziņas tiesā un piedzīt atlīdzību.

Lapsa aģentūrai LETA sacīja, ka pēc raksta "Turīgs. Skandalozs. Tiesnesis" par vairāku tiesnešu darījumiem nekustamo īpašumu jomā publicēšanas 12.februārī portālā "Apollo" Buls vērsies ar iesniegumu portāla redakcijā un prasījis atsaukt, viņaprāt, patiesībai neatbilstošās ziņas, kas saistītas ar viņa dzīvokļa īpašumu Jūrmalā un tā iegādei ņemto kredītu.

Publikācijā, atsaucoties uz zemesgrāmatas datiem, apgalvots, ka īpašuma iegādes cena norādīta 41 500 lati. Iegādājoties īpašumu, esot ņemts 807 000 latu kredīts, kas atdots jau pēc pāris mēnešiem, tādēļ amatpersonas deklarācijā tas neesot parādījies.

Pēc publikācijas tiesnesis vērsies ar sūdzību pie masu medija. Viņam atbildēts, ka publikācijā neesot bijis minēts, ka šādu kredītu ņēmis tieši tiesnesis Buls un ka tieši viņš to ir atdevis. Tomēr atbildē portāls norādījis, ka "pieļauj, ka šī burtiski atstāstītā zemesgrāmatu informācija pašam tiesnesim varēja radīt šādu iespaidu, tāpēc šīs ziņas atsauc".

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas