Skeletonists Martins Dukurs nostiprina līderpozīciju Pasaules kausa izcīņā

Čezāna (Itālija), 4.dec., LETA. Latvijas skeletonists Martins Dukurs piektdien Čezānas trasē Itālijā izcīnīja otro vietu Pasaules kausa izcīņas šīs sezonas trešajā posmā, nostiprinoties kopvērtējuma līderpozīcijā.

Pēc pirmā brauciena Martins Dukurs ieņēma tikai septīto vietu, jo trases beigās piedzīvoja kritienu, zaudējot laiku. Tomēr otrajā braucienā viņš uzrādīja otro labāko rezultātu, kas ļāva pakāpties daudz augstāk.

Otrs Latvijas sportists, Martina brālis Tomass Dukurs, kurš pirmajā braucienā bija ceturtais ātrākais, otrajā uzrādīja piekto labāko laiku, atkrītot uz septīto vietu.

Uzvaru izcīnīja kanādietis Džons Montgomerijs, kuram Martins Dukurs zaudēja 0,47 sekundes, bet Tomass Dukurs - 0,73 sekundes. Trešo vietu Čezānas trasē izcīnīja Džefs Peins no Kanādas.

Martins Dukurs Pasaules kausa izcīņā pēc Čezānas posma iekrājis 635 punktus. Viņa tuvākie sekotāji ir divi Vācijas sportisti - Sandro Štīlike ar 604 punktiem un Franks Rommels ar 601 punktu.

Šosezon Pasaules kausa kalendārā paredzēti astoņi posmi, un sezona noslēgsies janvāra beigās ar posmu Īglsas trasē Austrijā, kas vienlaikus būs arī Eiropas čempionāts.

Savukārt vēl pēc tam norisināsies Vankūveras olimpiskās spēles, kurās skeletonisti sacentīsies 18. un 19.februārī.

Jau ziņots, ka Pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā pagājušajā sezonā Martins Dukurs ar 1282 punktiem izcīnīja sesto vietu, bet Tomass Dukurs ar 761 punktu ierindojās 16.pozīcijā.

Savukārt Pasaules čempionātā Martins un Tomass ieņēma attiecīgi 11. un 22.pozīciju.