Šķīrējtiesa nolemj piedzīt no Lemberga 10 miljonus eiro

Rīga, 30.nov., LETA. Kurzemes reģionālā šķīrējtiesa apmierinājusi SIA "LSF holdings" prasību par 10 miljonu eiro (septiņu miljonu latu) aizdevuma piedziņu no sava kādreizējā īpašnieka Ventspils mēra Aivara Lemberga.

Spriedums nav pārsūdzams un ir izpildāms, aģentūru LETA informēja "LSF Holdings" vadītājs Edgars Jansons.

 

"LSF Holdings" jau izvēlējies tiesu izpildītāju, kuram būs jāveic naudas piedziņa.

 

Pēc Jansona teiktā, līdzekļu atguves process gan varētu būt apgrūtinošs un sarežģīts, ņemot vērā pret Lembergu vērstās tiesvedības, kuru rezultātā ir apķīlāti viņam piederošie īpašumi.

 

Iepriekš 10 miljonu eiro aizdevumu saņēma arī cits "LSF Holdings" akcionārs Oļegs Stepanovs. Arī Stepanovs aizdevumu nav atmaksājis, un "LSF holdings" vērsās Rīgas apgabaltiesā, lai atgūtu naudu, kā arī lūdza apķīlāt Stepanova īpašumus, ko tiesa atteicās darīt. Šīs lietas izskatīšana notiks nākamā gada sākumā.

 

Aizdevumi akcionāriem tika izmaksāti, jo "LSF Holdings" uzrādīja veiksmīgus darbības rezultātus.

 

Pēc Jansona teiktā, savulaik šāda kredīta izsniegšana bijis "uzticības kredīts akcionāriem", tomēr, sākoties akcionāru nesaskaņām un tā dēvētajam tranzītbiznesa konfliktam, šāds aizdevums esot zaudējis jēgu, un holdings cenšas atgūt savus līdzekļus.

 

Patlaban "LSF holdings" pieder Lemberga bērniem Līgai un Anrijam Lembergiem - katram pa 25% daļu, kā arī Stepanovam piederošajai AS "Topmar Holdings" - 50% daļu. Sev piederošās "LSF holdings" daļas Lembergs bērniem nodeva 2005.gada nogalē.

 

Stepanovs pārstāv tā dēvēto Lemberga oponentu nometni.

 

Jau ziņots, ka Lembergs vairākus mēnešus atradās apcietinājumā, bet nu viņam piemērots mājas arests.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas