Škodovs cer, ka pastnieki tomēr nestreikos

Rīga, 30.jūl., LETA. Latvijas Pasta ģenerāldirektors Gints Škodovs cer, ka pastnieki tomēr nestreikos.

Šorīt intervijā telekompānijas LNT raidījumam "900 sekundes" Škodovs pauda cerību, ka pastnieki rīkosies atbildīgi un nestreikos. Kā skaidroja Latvijas Pasta vadītājs, jautājums par situāciju pasta nozarē un uzņēmumā nesen aktualizēts valdības līmenī. Tajā brīdī, kad sācies dialogs, pastnieki nākuši klajā ar savām prasībām.

Kā uzskata Škodovs, pastnieku arodbiedrības prasības par algu divkāršu palielinājumu ir nepamatotas un premjera Aigara Kalvīša (TP) asā reakcija - saprotama. Pastnieki vēlas saņemt 250 latu algu pēc nodokļu nomaksas.

Pērn Latvijas Pasts cietis būtiskus zaudējumus, jo uzņēmums pilda arī sociālās funkcijas. Lai uzņēmums neciestu zaudējumus, būtu jāatrisina divas problēmas - nerentablās lauku pasta nodaļas un preses piegāde laukos.

Kā atzina Škodovs, patlaban ir aptuveni 900 pasta nodaļas, bet saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem par pasta nodaļu izvietojumu būtu jāsaglabā 583. "Mēs slēgt negribam, bet situācija uz to spiež," skaidroja Latvijas Pasta vadītājs.

Tomēr viņš uzsvēra, ka šis jautājums jāskata kontekstā ar reģionālo attīstību, jo pasta nodaļu slēgšana būtu lauku infrastruktūras graušana.

Kā sacīja Latvijas Pasta vadītājs, patlaban tiek apspriesti vairāki priekšlikumi situācijas risināšanai. Par tiem vēl jādiskutē valdībai.

Škodovs piebilda, ka Latvijas Pasts pēdējos gados ir bijis sociāli ļoti atbildīgs uzņēmums. Piemēram, ja bankas par komunālajiem maksājumiem vidēji iekasē 70 santīmus, Latvijas Pasts - 20 santīmus. Pasta tarifi noteikti, ņemot vērā klientu maksātspēju. Pasta pakalpojumus biežāk izmanto pensionāri un mazturīgie iedzīvotāji.

Tieši tas skaidrots pasta arodbiedrībai - uzņēmumam ir grūtības vēl straujāk palielināt darbinieku algas, jo tiek pildītas sociālās funkcijas.

Kā ziņots, šodien Latvijas Pasta vadība un arodbiedrība tiksies, lai apspriestu pasta darbinieku algas palielināšanu.

Latvijas Pasta vadība aicina darbiniekus nestreikot, jo jautājums par darbinieku algas paaugstināšanu jau tiek risināts kontekstā ar valsts atbalstu nerentablo pasta nodaļu uzturēšanā un preses piegādei laukos.

Latvijas Pasta vadības un arodbiedrības viedoklis neatšķiras - pasta darbinieku algas ir jāpaaugstina.

Pastnieki vienojušies par streiku, taču pagaidām tiek formulētas prasības, kādas tiks izvirzītas Latvijas Pastam, aģentūru LETA informēja Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrības pārstāvis Mārtiņš Pužulis.

Oficiāli par streiku tiks paziņots šodien, kad tiks iesniegtas prasības darba devējam, sacīja Pužulis un piebilda, ka normatīvie akti noteic, ka streiks var notikt ne agrāk kā septiņas dienas pēc oficiāla paziņojuma.

"Ja izlemsim rīkot, piemēram, piketu vai mītiņu, tas notiks ne agrāk kā mēnesi pēc oficiālā paziņojuma," sacīja Pužulis.

Pastnieki nolēmuši streikot, jo viņu darbam noteikta neadekvāta samaksa - pastniekiem jāceļas agri no rīta un jānostaigā vairāki kilometri, iznēsājot avīzes, taču viņu darbs netiek pienācīgi atalgots.

"Ar 120 latu algu nevar izdzīvot. Pieprasām vismaz 250 latus un lai paaugstināšana sāktos jau šogad," laikrakstam "Diena" iepriekš sacīja Latvijas Pasta darbinieku arodbiedrības vadītāja Regīna Šmitmane.

Jau ziņots, ka Latvijas Pasts pērn strādāja ar 4,8 miljonu latu zaudējumiem - 3,2 miljonu latu zaudējumus nesa preses abonēšanas un piegāde, mīnusus uzņēmumam nesa arī nerentablās pasta nodaļas.

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas