Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolotājam Rafaļskim par "izrunāšanos" radio izteiks rakstisku piezīmi

Rīga, 24.sept., LETA. Rīgas 40.vidusskolas direktores pienākumu izpildītāja Jeļena Vediščeva krievu valodas un literatūras skolotājam Vladislavam Rafaļskim (PCTVL) par izteikumiem radio, ka viņš nav lojāls valstij, izteiks rakstisku piezīmi.

Kā aģentūru LETA informēja Vediščeva, šādu lēmumu pieņemt rekomendējusi skolas Ētikas komisija, un viņa nolēmusi to ņemt vērā.  

Skolas Ētikas komisija nolēmusi, ka Rafaļskim turpmāk ārpus pedagoģiskās darbības un darba pienākumu veikšanas strikti jānorobežo politiskā viedokļa paušana. Skolotājam ieteikts, piedaloties jebkāda veida sabiedriskajās aktivitātēs, iepriekš saskaņot ar aktivitātes organizatoriem informāciju, kura tiks publiskota par viņu, viņa darbavietu un viņa darba pienākumiem. Tāpat skolotājam, izpaužot savu viedokli, precīzi jāizvēlas vārdi un korekti jālieto izteicieni.

 

Ētikas komisija norādījusi, ka, paužot savu viedokli, skolotājam jāņem vērā, ka viss teiktais var ietekmēt skolas tēlu un skolas kolektīva psiholoģisko klimatu.

 

Ētikas komisija sagatavos grozījumus Ētikas kodeksā par pedagoģisko darbinieku piedalīšanos sabiedriskajās aktivitātēs un politiskā viedokļa paušanu ārpus pedagoģiskā procesa.

 

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Vediščeva, Ētikas komisijas sēdē Rafaļskis vēl vienu reizi apliecinājis, ka, radio ēterā pasakot, ka ir nelojāls Latvijas valstij, viņš nav domājis, ka ir nelojāls pret Latviju, tās tautu un kultūru, bet gan pret pastāvošo režīmu un to, "cik tālu Latvijas tauta ir novesta, un nav svarīgi, par kuriem ir runā - par latviešiem vai krieviem, jo visi esam "vienā laivā"".

 

"Ētikas komisijas sēdē tika apkopots viss darbs, kas tika paveikts pusotras nedēļas laikā, proti, ziņojums par skolēnu aptaujas rezultātiem, ziņojums par skolas padomes sēdi. Kā pārsteigums mums nāca skolēnu vēstule, kurā viņi lūdza neatbrīvot skolotāju no darba, jo viņi bija pārliecināti, ka skolas vadība atbrīvos skolotāju no darba. Tā kā Rafaļskis savu viedokli pauda ārpus darba laika, darba vietas un darba pienākumu veikšanas, darba devējs nevar pielietot Darba likuma un Izglītības likuma normas," stāstīja Vediščeva.

 

Viņa atzina, ka skola izvairījusies skolēnus iesaistīt "neglītajā politiskajā spēlē". Viņa pieļāva, ka 166 parakstus skolēni savākuši ekspromtā akcijā vai arī tā ir bijusi apzināti organizēta. "Negribas domāt, kas tas tika ļaunprātīgi darīts, jo visus gadus skolēnu aptaujās ir atklājies, ka viņi mīl skolotāju Rafaļski, turklāt ne jau tādēļ, ka viņš ir politiska persona, bet tādēļ, ka viņš savu priekšmetu māca ļoti profesionāli, ir artistisks, prot skolēnos radīt interesi par savu mācību priekšmetu, visi viņa skolēni ir aizrautīgi lasītāji, tādēļ man gribas domāt, ka tā bija skolēnu iniciatīva "glābt" skolotāju," teica skolas direktores pienākumu izpildītāja.

 

Jau ziņots, ka Rafaļskis radio ēterā paziņojis, ka ir nelojāls Latvijas valstij. "Esmu gatavs godīgi pateikt, ka esmu šai valstij nelojāls. Es šo režīmu vienkārši nicinu. Tas atgrūž arī manus bērnus un rada tiem daudz problēmu," paudis Rafaļskis.

 

Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis aicināja Rīgas pašvaldību vērst uzmanību uz iespējamu likuma normu pārkāpumu Rīgas 40.vidusskolas skolotāja rīcībā par viņa izteikumiem radio ēterā, kuros viņš atzinis, ka ir nelojāls Latvijas valstij.

 

Savukārt nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-TB/LNNK (VL-TB/LNNK) aicināja izglītības ministru pievērst uzmanību šim gadījumam un rast risinājumu, lai šādi skolotāji nevarētu strādāt Latvijas izglītības iestādēs.

 

Drošības policija (DP) norādīja, ka personas subjektīvā attieksme pret valsti, tostarp arī negatīva, nevar būt par pamatu krimināltiesiskas izvērtēšanas sākšanai. Rafaļskis DP ir zināma persona, kas jau agrāk bija nonācis policijas redzeslokā kā krievu skolu aizstāvības štāba aktīvists.

 

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) iepriekš norādīja, ka politiķu un valsts uzdevums ir rūpēties, lai iedzīvotāji nejūtas atstumti un sveši šajā valstī, nevis jācenšas sodīt par to, ka kāds jūtas atstumts, līdz ar to lēmumu par to, vai Rafaļskim ir jāstrādā skolā, var pieņemt tikai skolas administrācija.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas