Skolotāji 25.septembrī piketēs pie Ministru kabineta

Rīga, 19.sept., LETA. Ņemot vērā to, ka valdība neesot izpildījusi pedagogu prasības 25.septembrī pieteikts pikets pie Ministru kabineta, saistībā ar nākamā gada budžetu, kurā papildu naudas līdzekļi skolotāju vajadzībām nav paredzēti. To šodien ziņo laikraksts "Neatkarīgā".

Iespēja rīkot streiku laikrakstam noliedzis Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētājas vietnieks Jānis Krastiņš.

 

"Kāpēc jārada ažiotāža, ka būs streiks? Kad pienāks tas moments, mēs pateiksim. Mums vajadzīgs ir rezultāts, ne jau streiks. Tikai tad, kad nenotiek sarunas, pavisam tiek ignorētas mūsu prasības un nevar atrast kompromisu, tad varam runāt par streiku. Jā, Izglītības ministrija mums ir devusi priekšlikumus, bet pašreiz viņi tos ir tikai vārdos izteikuši, garantijas nav. Pikets ir par to, lai sāktu domāt par 2008.gada budžeta projektu un risinātu mūsu pamatprasības ministrijai," uzsver Krastiņš.

 

Arī tad, ja valdība ignorēs piketu, LIZDA ar streiku nedraud, bet cer visu atrisināt ar sarunām.

 

Kā iepriekš Krastiņš teica aģentūrai LETA, LIZDA prasība ir atalgojuma palielināšanas grafikā paredzēto algu pielikumu par 60 latiem saņemt jau no 2008.gada 1.janvāra, nevis 1.septebra, kā paredzēts grafikā.

 

Atalgojums nav vienīgais iemesls neapmierinātībai. Patlaban skolotāji saņem piemaksas par piecu, 10 un 15 gadu stāžu. "Tā kā jaunie pedagogi uz skolu strādāt nenāk, būtu ļoti vēlams stāžu diferencēt no paša sākuma sīkāk, laikrakstam norādījis Krastiņš.

 

Tas esot arī jautājums par 2010.gadā paredzēto skolotāju iekļaušanu vienotajā ierēdņu darba samaksas sistēmā, kur diferenciācija ir ik pēc diviem gadiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas