Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skubina ātrāk mainīt trūcīgo statusa piešķiršanas noteikumus

Atkārtotai saskaņošanai starp iestādēm nosūtīts Ministru kabineta noteikumu projekts, kas paredz, ka trūcīgas personas statusu varētu saņemt arī cilvēki ar parādsaistībām.

Pasteidzināt šādu jaunu noteikumu izstrādi un pieņemšanu valdības vadītāju Valdi Dombrovski lūgusi Rīgas dome.

 

Rīgas pašvaldībā novērojama katastrofāla situācija ar cilvēkiem, kuri pēc būtības ir trūcīgi, bet šo statusu oficiāli nevar saņemt, jo viņiem ir parādsaistības, piemēram, parāds par kādreiz iegādātu veļasmašīnu vai kredīts vienīgā mājokļa iegādei. Šiem cilvēkiem pašvaldības nevar palīdzēt, jo valdības izdotajos noteikumos parādsaistības ir šķērslis cilvēka atzīšanai par nabadzīgu.

 

Pēc Rīgas domes steidzamā ierosinājuma premjers jau ir pasteidzinājis labklājības ministru Uldi Auguli šādas izmaiņas noteikumos sagatavot paātrināti, lai tos pēc iespējas ātrāk varētu izskatīt valdības sēdē.


Labklājības ministrijā (LM) tika noskaidrots, ka noteikumu projekts ir nosūtīts atkārtotai trīs dienu saskaņošanai.

 

LM speciāliste Marika Kupče norāda, ka Ministru kabineta noteikumiem, ja tos pieņems valdība, jāstājas spēkā šāgada 1. aprīlī.

 

LM jau pirms laba laika izstrādāja grozījumus noteikumos, lai, novērtējot cilvēka materiālo situāciju, neņemtu vērā cilvēka kredītsaistības, tomēr pret to bija iebildes no dažādām pusēm.

 

Pati ministrija uzskata, ka vispār ir jāatsakās no šā kritērija, jo krīzes situācijā ar parāda esamību nevar nodrošināt ģimenes pamatvajadzības.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas