Slakteris: Draudu gadījumā Baltijas valstis var palikt bez tūlītēja NATO atbalsta

Rīga, 4.dec., LETA. Reālu draudu gadījumā trīs Baltijas valstis var nesagaidīt tūlītēju NATO atbalstu, šodien diskusijā par jauno Valsts aizsardzības koncepciju atzina aizsardzības ministra Atis Slakteris (TP).

Ministrs atzina, ka patlaban nav izstrādāts pilnvērtīgs mehānisms, kā reāli NATO ieradīsies un sniegs savu palīdzību Baltijas valstīm, ja tām tas būs nepieciešams. "Tas ir smags politisks jautājums, par kuru šobrīd notiek nopietnas sarunas," sacīja Slakteris.

 

Plašāku informāciju ministrs nedrīkst izpaust, jo tā ir klasificēta.

 

Šis jautājums diskusijas laikā tika pārrunāts, jo radās jautājumi, kādēļ jaunajā koncepcijā nav norādīti pašreizējie draudi Latvijā un pasaulē, pret kuriem būtu jācīnās un jāattīsta spējas to novēršanā.

 

Aizsardzības ministrijas valsts sekretāra vietnieks aizsardzības plānošanas jautājumos Jānis Sārts norādīja, ka regulāri tiek izstrādāta militāro draudu analīze, kas ir klasificēta informācija. Koncepcija ir atklāts dokuments, un tā sagatavota, ņemot vērā iespējamos draudus.

 

Rezerves virsnieks brigādes ģenerālis Kārlis Krēsliņš atzīmēja, ka arī NATO štābos notiek nepārtrauktas apmācības un katrā krīzes situācijā tiek gūta kāda pieredze. Krēsliņš pieminēja ASV notikušo viesuļvētru, kad NATO palīdzība bija jāgaida nedēļu, jo saskaņošana daudzajos štābos ir sarežģīta.

 

Sārts uzskata, ka pagājušā gada NATO samits Rīgā bijušas kā liela mēroga mācības, kā mazā Latvija var uzņemt tik daudz augstu alianses pārstāvju.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas