Slakteris sveic Kājnieku skolu 15.gadadienā

Rīga, 9.nov., LETA. Šodien, apmeklējot Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Kājnieku skolu un sveicot to 15.gadadienā, aizsardzības ministrs Atis Slakteris (TP) uzsvēra, ka "šajos piecpadsmit gados ir paveikts pieredzi bagātinošs ceļš".

Ministrs atzīmēja, ka Kājnieku skola tika dibināta brīdī, kad Latvijā vēl atradās padomju karaspēks. Tagad Latvija ir NATO dalībvalsts un jau gadu ir pilnībā pārgājusi uz profesionāliem bruņotajiem spēkiem. Kājnieku skolas uzdevums ir sagatavot profesionālus, teicami apmācītus karavīrus, un jūs to darāt labi. Slakteris skolas personālsastāvam novēlēja sekmīgu turpmāko darbu, būt vienotiem un gataviem jauniem izaicinājumiem, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļas vecākā referente Vineta Kleine.

 

Pirmo regulāro militāro vienību - Mobilo strēlnieku bataljonu - pēc neatkarības atgūšanas izveidoja 1992.gada 11.novembrī, to izvietojot bijušajās Latvijas Armijas 7.Siguldas kājnieku pulka kazarmās Alūksnē. 2006.gada 30.janvārī bataljonu pārdēvēja par NBS Kājnieku skolu.

 

Valsts augstāko amatpersonu delegāciju NBS Kājnieku skolas sveikšanai tās 15.gadadienā vada Valsts prezidents Valdis Zatlers. Tajā piedalās arī NBS komandieris brigādes ģenerālis Juris Maklakovs.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas