Šlesers ar Latvijas Pasta vadību un preses izdevējiem varētu tikties nākamnedēļ

Rīga, 3.okt., LETA. Satiksmes ministrs Ainārs Šlesers (LPP/LC) ar Latvijas Pasta (LP) vadību un preses izdevējiem varētu tikties nākamnedēļ, kad būs beigušās viņa ārvalstu vizītes, aģentūru LETA informēja Satiksmes ministrijas (SM) Sabiedrisko attiecību nodaļā.Konkrēts tikšanās laiks gan vēl nav saskaņots.

Kā ziņots, pagājušajā nedēļā LP iesniegtajā piedāvājumā bija paredzēts krietni lielāks tarifu pieaugums, nekā augusta sākumā izdevēji vienojās ar satiksmes ministru un LP, proti, inflācija plus 5%. Tas pārsniedza arī LP prognozēto 50% pieaugumu gadījumā, ja valsts nedotētu nozari.

Tomēr pēc smagām sarunām preses izdevējiem un LP izdevies panākt kompromisu par preses piegādes tarifu pieaugumu nākamgad - plānots, ka tie visiem izdevējiem kāps par inflācijas procentu plus 15%.

Abu pušu pārstāvji ir vienisprātis, ka jāmeklē risinājums par preses piegādes finansēšanu turpmāk, lai pakalpojumu varētu saņemt arī tie iedzīvotāji, kas to nevar atļauties, tostarp - attālākajos reģionos, vēstīja laikraksts "Diena".

Pirmdien iepriekš nozīmētās tikšanās laikā kompromisu neizdevās panākt, un Latvijas Preses izdevēju asociācija nolēma vērsties pie Šlesera, cerot uz politisku lēmumu. Taču vēlāk LP tomēr piekāpies. Sarunas dalībnieki laikrakstam neoficiāli atzina, ka LP ģenerāldirektors Gints Škodovs pat paudis gatavību atkāpties no amata, ja ar izdevējiem netiks panākts kompromiss.

"Es nemētājos ar tādiem vārdiem," laikrakstam vēlāk apliecināja Škodovs. Vaicāts, vai tagad, kad ar izdevējiem panākta vienošanās, šis jautājums vairs nav aktuāls, pasta vadītājs norādīja, ka tagad viņam jādomā, kā nodrošināt atbilstošu atalgojumu pasta darbiniekiem. Pasta vadītāja skatījumā papildu finansējums jāmeklē caur universālā pakalpojuma fondu, bet tā finansētāji ir valdības ziņā. Neoficiālās sarunās izdevēju pārstāvji gan atzīst, ka patlaban nav skaidrs, kāds ir ilgtermiņa risinājums.

Ministru prezidents Aigars Kalvītis (TP) uzskata, ka ar šo situāciju jātiek galā nozares ministram, bet premjers varētu iejaukties, ja viņam tas neizdosies, komentējot reģionālās preses pārstāvju izteikto vēlēšanos pasta jautājumus apspriest ar valdības vadītāju, teica premjera padomnieks Arno Pjatkins.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas