Šlesers lūgs Ģenerālprokuratūrai vērtēt VK interesi par kravas automašīnu pārvadājumiem

Rīga, 8.okt., LETA. Satiksmes ministrs Ainars Šlesers (LPP/LC) vērsīsies Ģenerālprokuratūrā, lūdzot vērtēt Valsts kontroles (VK) uzdotos jautājumus par kravas automašīnu pārvadājumiem un to, "kādas intereses pārstāv VK un tās vadītāja Inguna Sudraba."

Šorīt Latvijas Neatkarīgās televīzijas raidījumā "900 sekundes" Šlesers pauda viedokli, ka VK un tās vadītāja ir nostājušies kāda ekonomiska grupējuma pusē un vēlas no valsts iestādēm iegūt slepenu, VK rīcībā neesošu informāciju, tādējādi palīdzot kādam grupējumam.

 

Satiksmes ministrs pie šāda secinājuma nonācis, jo VK uzdevusi jautājumus, kas, pēc ministra domām, neattiecas uz VK kompetences jomu.

 

VK 4.septembrī Satiksmes ministrijai (SM) nosūtītā vēstulē vēlējusies iegūt atbildes uz dažādiem jautājumiem, kas saistās ar paveikto Latvijas un Krievijas robežšķērsošanas jautājumu risināšanā un rindu uz robežas mazināšanu.

 

Piemēram, VK vēlējusies noskaidrot, kādas ir galvenās aktivitātes, pildot pērnā gada 28.decembra valdības rīkojumu par robežšķērsošanas jautājumu risinājumiem, kāds progress vērojams pierobežas stāvvietu jautājuma risināšanā, kādi ir Latvijas un Krievijas darba grupas galvenie rezultāti.

 

Tāpat VK vēlējusies noskaidrot, kādus piedāvājumus izteikuši Somijas uzņēmumi jautājumā par konteineru pārvadājumiem uz Maskavu, kādi lēmumi pieņemti par transporta nodevu un citus jautājumus.

 

Šlesers pauda pārliecību, ka VK nav ar šiem ekonomiskajiem jautājumiem jānodarbojas, tāpēc viņš vērsīsies Ģenerālprokuratūrā, lūdzot vērtēt, "kādas intereses pārstāv VK vadītāja Sudraba un kā interesēs šī informācija tiek vākta".

 

Šlesers lūgs arī prokuratūru vērtēt "VK izteiktos draudus." VK esot draudējusi: ja SM nesniegs viņiem šo informāciju, SM sagaida ļoti nopietnas problēmas, informēja Šlesers.

 

SM nav sniegusi atbildi uz minētajiem VK jautājumiem, jo iepriekš vērsusies pie Ministru prezidenta Aigara Kalvīša (TP), kurš esot atzinis, ka uz šādiem jautājumiem SM nav jāsniedz atbildes, jo tie nesaistās ar VK kompetences jomu.

 

Pēc Šlesera domām, VK vāc informāciju par jautājumiem, kas nav saistīti ar tās kompetenci, kādas ekonomiskā grupas interesēs.

 

"Pagājušajā nedēļā palaidām konteineru uz Maskavu, daudzi ir nobažījušies, ka sāk pārvadāt kravas ar vilcieniem," savu viedokli pauda Šlesers.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas