Šlesers: Rindas uz Latvijas - Krievijas robežas ir pozitīva problēma

Rīga, 3.aug., LETA. Kravas automašīnu rindas uz Latvijas un Krievijas robežas ir pozitīva problēma. Tā šodien "Latvijas Avīzē" publicētajā intervijā norādījis satiksmes ministrs Ainārs Šlesers (LPP/LC).

"

Rindas - jā, tas ir slikti, bet tranzīta plūsma Latvijā - tas ir pozitīvi. Tas parāda, ka Latvija ir stratēģiski svarīga valsts, kur nākotnē tranzītkustība tikai pieaugs," norāda satiksmes ministrs. Viņš uzskata, ka atrisinot rindu problēmu, tiks radīti apstākļi, lai bizness un iedzīvotāji plūktu augļus no tranzīta.

Šlesers skaidro, ka tiks uzbūvēts jauns ceļš no Ludzas uz Terehovu un sakārtoti termināļi pie robežas. Arī Krievijas puses apstiprinājusi, ka ir gatava ieguldīt ceļu būvē, un paplašināt robežkontroles punktu. Vienlaikus krievu puse pateikusi, ka jāvienojas ar Briseli par elektronisko deklarēšanos uz robežas. Nav normāli, ka visa formalitāšu kārtošana notiek, pārbraucot robežu. To var izdarīt jau iepriekš.

Lai gan uzbūvējot un labiekārtojot stāvvietas, tiks uzlaboti šoferu sadzīves apstākļi, taču pārvadātājiem svarīgāk ir nodrošināt ātrāku robežas šķērsošanu. Tādēļ nolemts atvērt jaunu Opuļu kontrolpunktu. Šādu ierosinājumu atbalstot arī Krievija, stāsta ministrs.

Ir apspriesta arī Vientuļu robežpunkta attīstība, kur kādreiz robežu šķērsoja kravas autotransports.

Šlesers prognozē, ka vēl pāris gadus situācija Latvijas-Krievijas robežā būs saspringta, bet pēc rekonstrukcijām un termināļu izbūvēm tranzīts kļūs civilizēts. Viņš arī ir pārliecināts, ka kravu apjoms no Eiropas Savienības uz Krieviju tikai pieaugs.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas