Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sliktāk apsaimniekotā - Pierīgas zeme

No lauksaimniecībā izmantotajiem 2,43 miljoniem hektāru zemes šoruden par neapstrādātiem atzīti 368 900 hektāri jeb 15,68% zemes. No tās 13,45% ir nekopta zeme, tas ir - aizaugusi nezālēm un nepļauta, 2,11% - jau aizaugusi ar krūmiem bet uz 0,12% lauksaimniecības zemes atrodas būves vai tiek veikta būvniecība.

Pašvaldībām nekopto zemju īpašniekiem vēl šogad jāizsūta rēķini par zemes nodokļa samaksu dubultā apjomā, tas ir - papildu standarta likmei 1,5% no kadastrālās vērtības klāt jāpiemaksā vēl tikpat, kopumā nodoklis par neapstrādātu zemi ir 3% no kadastrālās vērtības.

 

Visaizaugušākās un nekoptākās lauksaimniecības zemes platības atrodas Rīgas reģionā un bijušajā Ventspils rajonā, savukārt visgrūtāk šādas platības atrast ir Zemgales reģionā, kur faktiski katrs zemes pleķītis tiek kārtīgi apstrādāts. Visaptverošu lauksaimniecībā izmantojamās zemes (LIZ) revīziju veicis Lauku atbalsta dienests (LAD), lai noskaidrotu, cik lielām platībām pašvaldības var piemērot zemes nodokli dubultā apmērā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas