Slimnīcas gaida divus miljonus par paveikto

Veselības ministrija (VM) jau sākusi izstrādāt medicīnas nozares 2012. gada valsts budžeta projektu. Ministrijas valsts sekretāra vietniece Daina Mūrmane-Umbraško prognozē, ka naudas vairāk nebūs un jārēķinās ar 3,4% no iekšzemes kopprodukta.

Tikmēr Slimnīcu biedrībā pulcējās lokālo neatliekamās palīdzības slimnīcu vadība, lai lemtu, kā strādāt 2012. gadā, ja valdība tām šogad pilnībā nesamaksās par akūto slimnieku ārstēšanu.

 

Vislielākos zaudējumus slimnīcām rada tieši stacionārās neatliekamās palīdzības nodrošināšana.

 

"Mēs ļoti gaidām, ko par šo jautājumu teiks ministre Circene, vai viņa tāpat kā Bārzdiņa kungs uzskatīs, ka nauda ir jādod dienas stacionāru attīstībai un ambulatorajai aprūpei, bet akūtie slimnieki ārstniecības iestādēm jāārstē uz sava rēķina, vai arī ministre cīnīsies, lai iestādēm samaksā par reāli paveikto. Mēs ļoti ceram, ka Circenes kundze tomēr izlabos iepriekšējā ministra rupjo kļūdu lokālo slimnīcu finansēšanā un novirzīs šīm slimnīcām nepieciešamos līdzekļus - apmēram divus miljonus latu. Ja tas nenotiks, ministrei būs jāakceptē lokālo slimnīcu reorganizācija par aprūpes slimnīcām no 2012. gada 1. janvāra un tur vairs neārstēs akūtos pacientus. Tad slimnīcas būs pasargātas no maksātnespējas ar sekojošu darbības pārtraukšanu vispār, " sacīja biedrības priekšsēdētājs Jevgēnijs Kalējs.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas