Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Slimnīcas valsts iedzen parādos

Divu nedēļu laikā Veselības ministrijai (VM) jāiesniedz valdībai detalizēts ziņojums par slimnīcu situāciju un konkrētiem priekšlikumiem, kā risināt parāda jautājumu, kas šomēnes jau sasniegs 20 miljonus latu.

Valsts parāds slimnīcām par to sniegtajiem pakalpojumiem maija sākumā bija 16,59 miljoni latu, liecina Veselības norēķinu centra (VNC) apkopotā informācija par līdzekļu izlietojumu stacionārajā aprūpē. VNC dati liecina, ka parāds slimnīcām par reālo darbu nav pēkšņi "no gaisa nokritis".

 

Jau janvārī bija skaidrs, ka naudas slimnīcām, lai ārstētu pacientus, pietrūkst. Jau janvārī parāds bija sasniedzis turpat četrus miljonus latu.

 

Analizējot datus, var secināt, ka praktiski visas slimnīcas ir pārtērējušas tām atvēlēto finansējumu noteiktajam laika posmam, sniedzot pakalpojumus - ārstējot vairāk cilvēkus, nekā bija plānots.

 

Absolūtos skaitļos vislielākais valsts parāds, kas turklāt mērāms miljonos latu, ir lielajām slimnīcām - P. Stradiņa slimnīcai valsts ir parādā turpat sešus miljonus, Rīgas Austrumu slimnīcai - 4,1 miljonu latu, bet vislielākās pārstrādes ir vairākām rajonu slimnīcām.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas