Sniega upuru joprojām visvairāk Latgalē

Bez elektrības vakar joprojām dzīvoja apmēram 8000 energokompānijas Latvenergo klientu, arī laika apstākļi nedēļas nogalē nelutināja, tāpēc vairāki sabrukuši jumti papildināja līdzšinējo sniega un ledus postījumu uzskaitījumu.

Lietus un slapjais sniegs izraisīja jaunus elektrības padeves traucējumus Madonas un Jēkabpils apkaimē, bet vairākums ziemas kaprīzo laika apstākļu upuru aizvien vēl ir Latgalē, kur energopadeve nebija atjaunota 4000 mājsaimniecību un uzņēmumu.

 

Cerīga šķiet Ekonomikas ministrijas sniegtā informācija, ka kopš sestdienas situācija ir būtiski uzlabojusies Latvijas centrālajos rajonos, bet austrumu reģionā tā nav pasliktinājusies. Ekonomikas ministrs Artis Kampars šodien valdībai paredzējis ziņot par elektropiegādes traucējumiem un postījumu novēršanas gaitu, tajā skaitā par mežizstrādes uzņēmumiem, kas devušies palīgā Latvenergo brigādēm.

 

Pēc aizvadītajā nedēļā izsludinātās ārkārtas situācijas bez liekām formalitātēm iespējams izcirst kokus, kas jau bojā vai varētu apdraudēt elektrolīnijas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas