Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sociālais budžets par simt miljoniem plānāks

Labklājības ministrijas (LM) pamatbudžetā un sociālās apdrošināšanas speciālajā budžetā nākamgad plānots veikt virkni samazinājumu, tāpēc salīdzinājumā ar 2010. gada budžetu tie būs par vairākiem miljoniem plānāki, tomēr, izpētot atsevišķas budžetu sadaļas un salīdzinot izdevumus ar šim gadam plānoto, atklājas, ka tie būs pat lielāki.

Šo nosacīto pretrunu LM speciālisti izskaidro ar faktu, ka no sociālā budžeta būs jāsedz atsevišķi jauni izdevumi, piemēram, jāadministrē un jāizmaksā izdienas pensijas, ko līdz šim darīja vairākas citu nozaru iestādes.

 

Savukārt vislielākās bažas labklājības ministrei Ilonai Jurševskai (ZZS) raisa Finanšu ministrijas visa budžeta konsolidācijas kontekstā sacītais: tālāka izdevumu samazināšana ir pamatā iespējama, pārskatot valsts sociālās apdrošināšanas sistēmas izdevumus.

 

LM Finanšu un attīstības departamenta direktore Diāna Jakaite stāsta, ka valsts sociālās apdrošināšanas speciālā budžeta izdevumi nākamgad plānoti 1,4 miljardi latu - salīdzinājumam 2010. gadā bija plānoti 1,35 miljardu latu izdevumi, bet pēc izmaiņām - 1,54 miljardi latu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas