Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sociālajam budžetam vajadzēs aizņemties

Naudas atlikums sociālajā budžetā pēdējā pusotra gada laikā dramatiski sarucis - vairāk nekā uz pusi, un Labklājības ministrijas (LM) prognozes liecina, ka nākamā gada janvārī tas būs nedaudz virs 382 miljoniem latu.

No šā uzkrājuma pašlaik finansē iztrūkumu sociālajā budžetā, ko nesedz iekasētās sociālās iemaksas, un, ja nekas nemainīsies, tad 2012. gadā uzkrājuma vietā sociālajā budžetā būs 444,6 miljonu deficīts, un nosegt to varēs, tikai aizņemoties no pamata budžeta.

 

Šogad plānotie izdevumi sociālajā budžetā ir mērojami pusotra miljarda latu apmērā, salīdzinoši pērn tie bija 1,4 miljardi latu. Lielākais pieaugums šogad ir pensiju budžetā - par 14,7 procentiem, tas saistīts ar papildu izdevumiem Satversmes tiesas (ST) lēmuma izpildei.

 

LM Finanšu un attīstības departamenta direktore Indra Kārkliņa pastāstīja, ka nodarbinātības speciālajā budžetā, neraugoties uz augsto bezdarba līmeni, līdzekļi paliek pāri.

 

"Vidējais bezdarbnieka pabalsta apmērs pēdējā pusgada laika nokrities līdz 113 latiem - viens no iemesliem ir no šāgada uzliktie griesti šiem pabalstiem, kas būtiski ietekmē vidējo," klāstīja finanšu speciāliste.

 

Otrs faktors, kas ir vēl satraucošāks un kam nav pievērsta valdības pietiekama uzmanība, - tikai 34 procenti bez darba palikušo pretendē
uz bezdarbnieka pabalstiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas