Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sociālie partneri pārmet, ka valdība neievēro pirms vēlēšanām solīto

Finanšu ministrijas (FM) piedāvātie un valdībā apspriestie soļi 2011. gada budţeta konsolidēšanai pamatīgi saniknojuši daţādas sabiedriskās organizācijas. Vislielākā neapmierinātība ir ar ieceri nākamgad paaugstināt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes, jo visi redzamākie politiskie spēki pirms Saeimas vēlēšanām solīja to nedarīt.

Jau vēstīts par FM izstrādātajiem priekšlikumiem 2011. gada budžeta konsolidēšanai 280 miljonu latu pmērā. Piedāvāts griezt valsts tēriņus pamatā uz funkciju optimizācijas rēķina, pakāpeniski paaugstināt nekustamā īpašuma nodokli (NĪN).

 

PVN pamatlikmi rosināts celt no 21 līdz 22% un samazināto likmi - no 10 līdz 12%. Latvijas Darba devēju
konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore Elīna Egle norādīja, ka FM plāns piedāvā samērā nelielu tēriņu samazinājumu, lielāko konsolidāciju gūstot ieņēmumu pusē.

 

"Pretēji priekšvēlēšanu laikā solītajam "neaiztikt" PVN un cīnīties ar ēnu ekonomiku šodien esam nostādīti pēkšņa paziņojuma priekšā - , iespējams, celsim PVN likmes," neizpratni pauţ Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības
kameras (LTRK) vadītāja Ţanete Jaunzeme-Grende.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas