Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šogad dzīvokļu cenas varētu palielināties

Pēc uzņēmumā veiktās cenu analīzes, pagājušā gada septembrī Rīgā padomju apbūves sēriju dzīvokļu cenas noslīdēja līdz viszemākajai atzīmei - vidēji 487 eiro/m2.

Salīdzinājumā ar 2007. gada vidu, kad šo dzīvokļu cenas sasniedza visaugstāko punktu jeb 1620 eiro/m2, turpmāko divu gadu laikā tās samazinājušās par vairāk nekā 70%. Taču kopš pagājušā gada oktobra cenas tirgū pamazām pieaug - aptuveni par 1,5 - 3% mēnesī.

 

Pārmaiņas cenrāžos, ko dažkārt uzskata par tirgus stabilizēšanās pazīmi, radījusi nevis lielāka rosība tirgū, bet ļoti ievērojama piedāvājuma samazināšanās. Divos gados piedāvājums samazinājies par 70%. Kā uzskata uzņēmumā "Arco Real Estate", samazinoties labu dzīvokļu piedāvājumam, arī šogad dzīvokļu cenas varētu palielināties.

 

Cenu kāpumu varētu ietekmēt arī tas, ka jaunu dzīvokļu būvniecība pilnīgi apsīkusi - lielākoties pārdod agrāk uzbūvētos un tādus, kuriem ilgstoši nevar atrast pircējus. Bet banku parādniekiem atņemtos dzīvokļus banku paspārnē dibinātie meitas uzņēmumi pagaidām tirgū nepiedāvā. Tādējādi šo dzīvokļu pieplūdums, kas varētu nobremzēt cenu celšanos, pagaidām neesot sagaidāms.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas