Šogad mednieki ūdensputnu medību sezonu sākuši disciplinētāk nekā pērn

Rīga, 15.aug., LETA. Valsts policija ūdensputnu medību sezonas atklāšanas dienās konstatējusi 119 normatīvo aktu pārkāpumus, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību birojā.

 

Šogad, sākoties ūdensputnu medību sezonai, konstatēts aptuveni divas reizes mazāk pārkāpumu nekā pērn. 2006.gadā tika konstatēti 246 pārkāpumi.

 

Reidu laikā netika konstatēts neviens pārkāpums, kas būtu tieši saistīts ar medību norisi, un tika noformēts tikai viens protokols saistībā ar ieroču, munīcijas, speciālo līdzekļu un pirotehnisko izstrādājumu aprites kārtības pārkāpšanu. Par dažāda veida satiksmes noteikumu pārkāpumiem noformēti 17 protokoli, bet 101 protokols noformēts par dažādiem citiem sabiedriskās kārtības pārkāpumiem.

 

Policijas reidi notika 11.augustā un 12.augustā Latvijas mežos, kā arī piebraukšanas vietās un uz ceļiem pēc medībām. Kopumā tika veiktas 443 pārbaudes, kurās piedalījās 165 iecirkņa inspektori, 126 ceļu policijas darbinieki, kā arī 151 darbinieks no citām policijas struktūrām un Valsts meža dienesta. Kopumā reidu dalībnieki pārbaudīja 416 dažādas medību vietas.

 

Reidu mērķis bija novērst nelaimes gadījumus un pārbaudīt likumu un citu normatīvo dokumentu prasību ievērošanu ūdensputnu medību sezonas atklāšanas dienās. Policija sola arī turpmāk veikt regulārus profilaktiskos reidus, lai novērstu iespējamos medību noteikumu un sabiedriskās kārtības pārkāpumus.

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas