Šogad reģistrēti 35 ērču encefalīta un 167 Laima slimības gadījumi

Rīga, 18.jūl., LETA. Šī gada pirmajos sešos mēnešos Latvijā reģistrēti 35 ērču encefalīta un 167 Laima slimības gadījumi, aģentūru LETA informēja Sabiedrības veselības aģentūrā.

 

Jūnijā reģistrēti 27 ērču encefalīta un 65 Laima slimības gadījumi. Iepriekšējos piecos gados jūnijā vidēji tika reģistrēti 30,8 ērču encefalīta un 49,6 Laima slimības gadījumi.

LETA jau ziņoja, ka šogad divas trīs reizes palielinājies ērču blīvums, turklāt ar encefalītu inficēto ērču īpatsvars arī ir lielāks, aģentūru LETA iepriekš informēja SVA.

Šogad Latvijā ērču masveida aktivitātes sezona sākās agrāk nekā citus gadus - marta beigās. SVA speciālistu vērojumi, kas veikti Rīgas un Jelgavas rajona mežā, liecināja, ka atsevišķās vietās ērču blīvums jau pārsniedzis 90 ērces uz kilometru, turklāt ir divas trīs reizes lielāks nekā pagājušajā gadā sezonas sākumā reģistrētais.

Vidējā dabā atrasto ērču inficētība ar ērču encefalīta vīrusu 2004.gadā bija 1,8%, 2005.gadā - 2,3%, bet 2006.gadā - 3,7%, savukārt cilvēkiem un mājdzīvniekiem piesūkušos ērču inficētība ir ievērojami lielāka - 10%-20%.

SVA speciālisti to skaidroja vai nu ar vīrusu daudzuma pavairošanos ērcē, vai arī ar inficētu ērču augstāku aktivitāti.

Latvijā ik gadu reģistrē iedzīvotāju saslimstību ar ērču pārnestajām slimībām - ērču encefalītu, Laima boreliozi, turklāt pēdējos gados reģistrēti vairāki ērlihiozes gadījumi.

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas