Šogad rūpnieciskais apgrozījums augs

Augsts pieprasījums eksporta tirgos un vispārējs cenu kāpums pasaulē šogad var veicināt apstrādes rūpniecības apgrozījuma kāpumu par vairāk nekā 10%.

Pērnā gada novembrī apstrādes rūpniecības apgrozījums cēlies par 18,5%, tostarp vietējā tirgū par 16,8%, bet eksporta tirgus produkcijai, par 20,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Swedbank vecākais ekonomists Dainis Stikuts norāda, ka decembrī pasūtījuma apjoms rūpniecībā ir pieaudzis, līdz ar to var gaidīt apgrozījuma pieaugumu.

 

Straujākais apgrozījuma pieaugums ir nemetālisko minerālu ražošanā, kur tas kāpis par 87,9% - eksporta tirgos par 132,5%, bet vietējā tirgū - par 55,9%.

 

DnB Nord bankas ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš skaidro, ka kāpums nozarē lielā mērā ir saistīts ar zemo ražošanas bāzi 2009. gadā, kad apgrozījums bija apmēram piecas reizes mazāks par 2008. gada sniegumu.

 

"Taču kopš tā brīža atkopšanās notikusi ne tikai eksportā, kur sasniegts visu laiku augstākais līmenis, bet arī iekšējā tirgū, kur noiets gada ietvaros ir vairāk nekā divkāršojies," tā viņš.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas