Šogad strauji audzis mobilā interneta lietotāju skaits

Rīga, 13.nov., LETA. Mobilo internetu šobrīd izmanto aptuveni 30 000 lietotāju, kas ir gandrīz divas reizes vairāk nekā pirms gada un ir 10% no visiem interneta lietotājiem Latvijā, liecina Latvijas Interneta asociācijas (LIA) dati.

Pirms gadu aptuveni 20% no klēpjdatoru lietotājiem izmantoja mobilo internetu, šobrīd to jau ir vairāk nekā 38%.

 

"Mobilitāte un pastāvīga atrašanās tiešsaistē kļūst par neatņemamu jaunās paaudzes sastāvdaļu - 16-24 gadu vecumā praktiski katru dienu internetu lieto 92% iedzīvotāju," sacīja LIA izpilddirektors Viesturs Plešs.

 

Viņš prognozē, ka mobilās datu pārraides lietotāju skaita pieaugums tuvākajos gados būs vairāk nekā 150% katru gadu - līdzīgi kā interneta lietošanas bums Latvijā periodā no 2003. līdz 2005.gadam.

 

Pēc LIA datiem, 86% interneta lietotāju ārpus biroja internetu izmanto komunikācijai, bet 96% pārlūko interneta lapas, meklē informāciju, skatās interneta portālus. Gandrīz puse jeb 45% mobilā interneta lietotāju to izmanto biznesa vajadzībām, piemēram, interneta bankām.

 

Populārākās vietas piekļūšanai internetam ārpus biroja ir kafejnīcas, kam seko automašīnas un parki, kā arī sabiedriskais transports.

 

SIA "Latvijas mobilais telefons" (LMT) prezidents Juris Binde uzsver, ka vietās, kur fiksētais internets nav pieejams, mobilais internets ir ļoti noderīgs. Viņš piebilda, ka kopš pagājušā gada LMT "iBiroja" lietotāju skaits palielinājies sešas reizes un tas turpina strauji augt.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas