Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šogad studentu kredītiem izlietoti 1,6 miljoni latu

Šā gada pavasara semestrī noslēgti vairāk nekā 750 studiju un studējošā kredītu līgumi, piešķirot aizdevumu vairāk
nekā 1,6 miljonu latu apmērā.

61 procents studentu ir pieteikušies valsts galvotajam studiju kredītam, savukārt 39 procentu - valsts galvotajam studējošā kredītam, stāsta SEB bankas (šogad ieguva tiesībās izsniegt valsts galvotos studiju un studējošā kredītus) pārstāve Agnese Strazda.


Līdz šim noslēgtie studiju un studējošā kredītu līgumi rāda, ka 47 procenti finansējuma piešķirti studentiem vecumā no 18 līdz 21 gadiem. 31 procentu finansējuma studiju un ikdienas izdevumu segšanai saņēmuši studenti vecumā no 22 līdz 24 gadam. Trešo lielāko grupu pēc saņemtā finansējuma veido studenti vecumā no 25 līdz 27 gadiem. Šī gada dati liecina, ka 23 procentus no līdz šim piešķirtā finansējuma saņēmuši Latvijas Universitātē studējošie, 11 procentus - Latvijas Lauksaimniecības universitātē studējošie, astoņi procentus - gan Rīgas Tehniskajā universitātē, gan biznesa augstskolā Turība studējošie. Pirmo piecnieku noslēdz Baltijas Starptautiskā akadēmija, kuras studentiem piešķirtais finansējums veido septiņus procentus no kopējā izsniegtā finansējuma. Tikpat no kopējā piešķirtā finansējuma saņēmuši arī tie studenti, kas izvēlējušies studēt ārzemēs.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas