Šogad uz Latvijas ceļiem gājuši bojā 129 gājēji; cilvēkus aicina lietot atstarotājus

Rīga, 29.nov., LETA. Šogad - no janvāra līdz 27.novembrim - uz Latvijas ceļiem gājuši bojā 129 gājēji, kas ir tikai par četriem mirušajiem mazāk nekā 2006.gada attiecīgajā laika posmā, žurnālistus informēja Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) direktora vietnieks Ģirts Rorbaks.

Ņemot vērā šo bēdīgo statistiku, Satiksmes ministrijas (SM) pārstāvji ceturtdien Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas ēkā sāka kampaņu, informējot par atstarotāju lietošanas nozīmīgumu un aicinot tos lietot ikvienam - gan pilsētniekam, gan lauciniekam, gan bērnam, gan pieaugušajam.

 

SM līdz 16.decembrim Rīgā organizē kampaņu "Kājāmgājēj, bez atstarotāja tu būsi eņģelis!". Kampaņas laikā pilsētā būs izvietoti desmit vides objekti - "cilvēkeņģeļi", sabiedriskā transporta pieturvietās un dinamiskajos stendos būs izvietoti plakāti un tiks dalīti atstarotāji.

 

Kampaņas organizēšanā SM sadarbojās ar aģentūru "Emergency". Tās radošais direktors Reinis Tukišs stāstīja, ka, par kampaņas simbolu izvēloties eņģeli, aģentūra mēģinājusi sabiedrību aicināt par aizsauli aizdomāties pēc iespējas iejūtīgākā formā, nevis kā tas bijis iepriekšējās akcijās, kad uz plakātiem attēlotas biedējošas ainas - cilvēku mirstīgās atliekas un cilvēki ratiņkrēslos.

 

Kampaņas mērķis ir mudināt gājējus lietot atstarotājus gada tumšajā periodā, uzskatāmi demonstrējot, ka pretējā gadījumā kājāmgājējs var kļūt par "bojāgājēju". Kā norāda kampaņas organizatori, gājējiem visbīstamākie gada mēneši ir oktobris, novembris, decembris, janvāris un februāris.

 

Ar šo kampaņu SM vēlas uzsvērt to, ka cilvēks pats spēj mainīt ceļu satiksmes negadījumu statistiku.

 

SM valsts sekretārs Jānis Maršāns aicina ikvienu, "tāpat kā katru rītu, izejot no mājām, paņem līdzi maku, atslēgas un mobilo tālruni, par ieradumu jākļūst arī atstarotāja nēsāšanai".

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas