Šogad zādzību skaits tirdzniecības vietās ir palielinājies

Rīga, 20.okt., LETA. Šā gada pirmajos deviņos mēnešos tirdzniecības vietās apsardzes firmas "Group 4 Securicor" uzņēmuma Latvijā "Falck apsargs" darbinieki ir aizturējuši vairāk nekā 1300 personas, kuras mēģinājušas veikt zādzības.

Tas salīdzinājumā ar pagājušā gada laikā kopumā aizturētājām 689 personām ir ievērojami vairāk, aģentūru LETA informēja AS "Falck apsargs" pārstāve Signe Znotiņa.

Salīdzinot ar pagājušo gadu, ir palielinājies ne vien aizturēto personu skaits, bet arī zādzības mēģinājumu laikā aizturēto preču skaits un vērtība.

Patlaban apkopotos datus var skaidrot dažādi, tomēr cenu kāpums un inflācijas palielināšanās valstī kopumā, visticamāk, ir galvenie faktori, kas veicinājuši šādas situācijas izveidošanos, liecina apsardzes firmas sniegtā informācija.

Tirdzniecības vietās garnadžu iecienītākās preču grupas ir preces, kuras pēc tam var pēc iespējas ātrāk realizēt. "Visbiežāk likumpārkāpēji veikalos zog skuvekļus, kafiju, alkoholu, šokolādes, lasi, žāvētas desas, gaļu, zeķubikses, žurnālus, dārgu un labi zināmu zīmolu apģērbus, smaržas, krēmus, skropstu tušas, apavus un elektropreces. Savukārt būvniecības veikalos visbiežāk zagtās preces ir elektroinstrumenti, maisītāji un rokas instrumenti," pastāstīja "Falck apsargs" Fiziskās apsardzes dienesta vadītājs Andris Kaulakans.

Īpaši aktīvi likumpārkāpēji kļūst rudenī un ziemas periodā, kad cilvēki sāk ģērbties siltāk. Apģērbu garnadži izmanto kā aizsegu, lai veikalam piederošo preci bez grūtībām iebāztu kabatā vai paliktu zem apģērba, taču tieši tam apsardzes darbinieki pievērš īpašu uzmanību, skaidroja Kaulakans.

Veikalu apmeklētājiem savukārt visbiežāk nozagtās lietas ir naudas maki, kā arī bez uzraudzības atstātās mantas, piemēram, somas un virsdrēbes.

"Izvērtējot darbības laikā gūto pieredzi par tirdzniecības vietās visbiežāk pastrādātajām zādzībām, esam secinājuši, ka to iespējamību veicina ne tikai lielais apmeklētāju skaits, bet galvenokārt patērētāju veltītā uzmanība preču klāstam, nevis personīgajām lietām, kā arī nosacīts atslābums un pat neuzmanība," norādīja Kaulakans.

AS "Falck apsargs" apsargājamo objektu skaitā ir vairāki nozīmīgi tirdzniecības centri un iestādes.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas