Sola ministriju kārtējo apvienošanu

Apzinoties, ka starptautiskā aizdevuma atdošana un vājā ekonomiskā izaugsme vēl vairākus gadus piespiedīs Latviju meklēt veidus, kā optimizēt valsts izdevumus, vairākums partiju savās priekšvēlēšanu programmās sola optimizēt valsts pārvaldi, arī apvienojot dažādas ministrijas.

Piemēram, Saskaņas centrs piedāvā reorganizēt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), kas būtu apvienojama ar Ekonomikas ministriju.

 

Tāpat kreisais flangs piedāvā apvienot arī Aizsardzības un Iekšlietu ministrijas. Resoru apvienošanai būtu pakļaujamas arī Kultūras un Izglītības un zinātnes ministrijas. Līdzīgu piedāvājumu savā priekšvēlēšanu programmā iekļāvusi arī nacionālā apvienība VL!-TB/LNNK, kas VARAM gatava apvienot ar Ekonomikas ministriju, savukārt Labklājības ministriju ar veselības nozares resoru.

 

Vieni no pirmajiem par ministriju apvienošanu priekšvēlēšanu laikā sāka runāt Šlesera Reformu partijas LPP/LC politiķi, pēc viņu domām, resoru apvienošana ne vien ietaupītu valsts finanses, bet arī padarītu valsts pārvaldi daudz loģiskāku.

 

Tikmēr Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) uzskata, ka ministriju apvienošana valsts budžetam sniedz pārāk nelielu fiskālo ietaupījumu, lai šo procesu varētu uzskatīt par labāko valsts pārvaldes sakārtošanas mehānismu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas