Šonedēļ pie Saeimas nama atkal aicina piketētājus

Rīga, 22.okt., LETA. Sabiedrība par atklātību "Delna" aicina trešdien, 24.oktobrī, pie Saeimas nama atkal pulcēties piketētājus, lai paustu viedokli par valdības darbu, aģentūru LETA informēja "Delnas" vadītājs Roberts Putnis.

Viņš norādīja, ka dienā, kad Saeima ārkārtas sēdē lems par konceptuālu atbalstu nākamā gada valsts budžeta projektam, cilvēkiem būs iespēja parādīt savu attieksmi pret valdības darbu un iecerēto budžetu.

 

Putnis uzskata, ka valdība jau sen ir izsmēlusi "uzticības kredītu".

 

"Delna" pieteikumā pašvaldībai norādījusi, ka uz piketu varētu ierasties ap 1000 cilvēku.

 

Kā ziņots, trešdien uz pulcēšanos pie Saeimas aicina arī Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS), kas ir nemierā ar valdības izstrādāto nākamā gada budžeta projektu. LBAS pārstāvji iepriekš prognozējuši, ka pēc viņu aicinājuma pie Saeimas ēkas varētu ierasties vairāk nekā 1000 cilvēku.

 

LETA jau ziņoja, ka pie Saeimas nama 18.oktobrī tika sapulcēts viens no lielākajiem piketiem pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas, kurā premjera un valdības atkāpšanos, pēc drošības sargātāju aplēsēm, pieprasīja aptuveni 5000 protestētāju.

 

Uz piketu cilvēkus aicināja vairākas sabiedrībā pazīstamas personas, lai izteiktu protestu pret valdības lēmumu rosināt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KANB) vadītāja Loskutova atlaišanu.

 

Kalvītis un lielākā daļa valdības locekļu uzskata, ka Loskutovs ir pieļāvis nopietnus pārkāpumus, bet, pēc aicinājuma autoru domām, vēršoties pret Loskutovu, valdība pārkāpj "sarkanajai līnijai" un "savtīgu politisku apsvērumu dēļ grib izrēķināties ar KNAB, kas efektīvi cīnās pret tiem, kuri grib nozagt valsti un tautas labklājību".

 

Valdību veidojošās partijas piektdien pauda gatavību strādās tālāk premjera Aigara Kalvīša (TP) vadībā, tomēr netiek izslēgts, ka pēc nākamā gada valsts budžeta pieņemšanas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas