Spēlfilma "Rīgas sargi" kļuvusi par otru skatītāko latviešu filmu pēdējos gados

Rīga, 28.nov., LETA. Līdz 27.novembrim, kopš Latvijā tiek demonstrēta pēdējo gadu ievērojamākā nacionālā kinofilma "Rīgas sargi", biļetes iegādājušies vai rezervējuši 76 564 skatītāji visā Latvijā, aģentūru LETA informēja Rīgas Kultūras aģentūras mārketinga vadītājs Ivars Jakovels.

Līdz ar to saskaņā ar Nacionālā kino centra datiem "Rīgas sargi" nepilnu trīs nedēļu laikā jau ir kļuvusi par otru skatītāko Latvijas spēlfilmu, apsteidzot filmu "Baiga vasara", kuru kinoteātros bija noskatījies 74 351 cilvēks.

 

Jau ziņots, ka par populārāko Latvijas spēlfilmu, kas veidota pēc 1990.gada, Nacionālā kino centra eksperti atzinuši "Likteņdzirnas", ko trīs gadu periodā no 1997.gada līdz 2000.gadam noskatījās 121 860 skatītāji.

 

Jakovels atzina, ka vēl aizvien pilnā sparā notiek rezervācija uz filmas "Rīgas sargi" seansiem. Visvairāk rezervēt biļetes uz filmas seansiem vēlas skolēnu grupas un darba kolektīvi.

 

Kā ziņots, no šodienas līdz 3.decembrim Rīgas Kongresu namā notiek spēlfilmas "Rīgas sargi" papildseansi. Filmas seansi Rīgas Kongresu namā notiek plkst.11, 13.30, 16, 18.30 un 21.

 

Rīgas Kongresu namā jaunā skaņu sistēma nodrošinās vienlīdz kvalitatīvu skaņu gan visā zālē, gan arī zāles balkonā. Skaņas sistēma ir multifunkcionāla un izveidota, lai spētu nodrošināt gan klasiskā 35 milimetru kino, gan HD digitalā kino, gan modernu multimediju izrāžu prasības.

 

Jakovels norādīja, ka rasta arī iespēja ilgāk demonstrēt filmu kinoteātrī "Rīga". Sākotnēji bija iecerēts filmu kinoteātrī "Rīga" demonstrēt līdz 6.decembrim, bet tagad rasta iespēja pagarināt "Rīgas sargu" demonstrēšanu līdz 21.decembrim.

 

Kinofilma "Rīgas sargi" vēsta par patiesu draudzību un īstu mīlestību uz Latvijas neatkarības cīņu fona. Pirmais pasaules karš ir beidzies. Mārtiņš pēc daudziem gadiem, kas pavadīti, karojot svešumā, atgriežas Latvijā pie līgavas Elzas. Viņš nenojauš, ka izšķirīgā cīņa - gan par Elzas sirdi, gan par jaundibināto Latvijas valsti - vēl tikai priekšā.

 

Vācu karaspēks krievu virsnieka Pāvela Bermonta vadībā grasās sagrābt Rīgu, un šķiet, ka vienīgā Latvijas cerība iepretī vācu pārspēkam ir sabiedroto valstu atbalsts. Taču Mārtiņš ar saujiņu drošsirdīgo ir gatavs cīnīties. Rīgas sargu varonība nostiprina ticību Latvijas valstij gan pašu zemē, gan ārvalstīs.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas